×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. janvāris, 2012
Drukāt

Sandis Valters: nav palīdzības no ārzemniekiem, neskaitot Kavaļausku

BK ”VEF Rīga” jaunajā gadā aizvadījis piecas spēles starptautisko klubu turnīru līmenī un visās piecās piedzīvojis zaudējumus, bet no komandas ārzemniekiem reālu palīdzību līdz šim devis tikai lietuvietis Antans Kavaļausks, uzskata pašreizējais komandas kapteiņa pienākumu pildītājs Sandis Valters.

Tagad rīdzinieki gatavojas otrdienas spēlei Eiropas kausā ”Arēnā Rīga” pret Dinkerkas ”Gravelines” no Francijas. Lai gan piedzīvoti jau divi zaudējumi “TOP 16″ turnīrā, izredzes iekļūt turnīra astoņu labāko komandu skaitā nav zudušas. ”Komanda vēl neko nav zaudējusi, tikai tagad gan jāņem viss, kas ir, jo nav kur atkāpties,” pēc pirmdienas rīta treniņa sacīja Valters, kurš tagad pilda komandas kapteiņa pienākumus, kamēr plaukstas savainojuma dēļ ilgāku laiku nevar spēlēt Kristaps Janičenoks.

Pēc pagājušajā otrdienā piedzīvotā zaudējuma ar 49:80 Valensijā komandas galvenais treneris Ramūns Butauts uzsvēra, ka spēlētājiem pietrūcis cīņasspara. ”Nedomāju, ka pietrūka cīņasspara, jo visi gāja laukumā cīnīties. Nedaudz izjuka taktiskais zīmējums, kam nebijām gatavi un nespējām spēles laikā kaut ko pamainīt. Tomēr tā bija drausmīga spēle, kuru vajadzētu pēc iespējas ātrāk aizmirst. Es ceru, ka pēc tās gan treneri, gan spēlētāji izdarīja secinājumus un nekas tāds vairs neatkārtosies,” solīja Valters.

“TOP 16″ turnīra pirmajā spēlē, kas 18. janvārī notika Rīgā, mājinieki piekāpās ar 81:91 Čehijas spēcīgākajam klubam ”ČEZ Nymburk”, taču arī šīs spēles gaita bija nepatīkama, jo ”VEF Rīga” ļoti ilgu laiku bija zaudētājos ar vairāk nekā 20 punktu starpību un mīnus 10 īsti neataino notikumus laukumā.

”Pretiniekos ir bijušas daudzas augstas klases komandas, tādēļ mēs nedrīkstam ne uz brīdi atslābināties vai dot kaut kādas atlaides. Par vēlu pienāca papildinājums. Domāju, ka mums nav palīdzības no ārzemniekiem, neskaitot Kavaļausku. Tāds sastāvs, kāds mums ir, ar tādu jāspēlē,” atzina Valters.

”VEF Rīga” jau šķīrusies no amerikāņa Brendona Boudrija, kurš komandā uz pārbaudes laiku ieradās pēc Jaunā gada, taču pietika ar divām nedēļām, lai pārliecinātos par viņa spējām. Komandā joprojām notiek meklējumi trešā vai ceturtā numura pozīcijā. Saspēles vadītājs Moriss Beilijs ir pēdējais papildinājums komandai, kurā pirms viņa jau bija trīs citi amerikāņi – Kērtiss Miledžs, Teilers Keins un Kortnijs Simss.

Valters pats komandas iepriekšējā spēlē – Latvijas Basketbola līgā pret ”Liepājas lauvām”, kas notika Kandavā, – spēlēja gandrīz visas 40 minūtes. ”Pret Liepāju lūdzu trenerim mani nemainīt. Zināju, ka spēšu palīdzēt komandai visu spēles laiku,” paskaidroja spēlētājs. ”Ja treneri man uzticēsies, tad esmu gatavs [uzņemties līdera lomu]. Galvenais tagad ir sakārtot komandas spēli, un līdera lomu esmu gatavs uzņemties.”

”Gravelines”, tāpat kā ”VEF Rīga”, sācis “TOP 16” turnīru ar diviem zaudējumiem.

”Ir tādas lietas, ka jāprot pārslēgties spēles laikā. Tagad mēs gatavojamies pret franču komandu. Tā spēlē nedaudz citādāk, mūsu stilam mazliet piemērotāka. Spēle būs grūta, bet mēs savu skatītāju priekšā negribam izgāzties,” sacīja Valters.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+