×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Šlāgerdīva Sandra Maia Ķuze. Ar vienu kāju Kanādā, ar otru – Latvijā (Video) 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Pa solim vien” atgriezusies vienmēr smaidošā Kanādā dzīvojošā latviešu dziedātāja Sandra Maia Ķuze. Viņa Latvijā viesosies jūlijā, kad uzstāsies Ventspilī šlāgeraptaujas noslēguma koncertā.

Dziedātāja gada sākumā jau viesojās Latvijā un kopā ar grupu “Keksi” ierakstīja jaunu albumu, ko izdos Kanādā. “Albums ir angļu valodā ar džeza klasikas dziesmām, grupas “Keksi” rockabilly stilā. Esmu pēc izglītības džeza un popa dziedātāja, un Kanādas publika mani pazīst tādu. Protams, latviešu publika mani pazīst ar šlāgerdziesmām,” smaidot saka 
Sandra un piebilst: “Man ir doma kaut kad izdot albumu ar visām manām Latvijā ierakstītām dziesmām.”

Sandras dziesmai “Pa solim vien” mūziku sarakstīja Michael Buschjan & Michael Lamboley, bet vārdus Latvijas dzejniece Rasma Petmane. “Šī ir jau trešā dziesma, kuru ierakstīju ar viņas vārdiem. Man ļoti patīk, kā Rasma rak-sta. Viņas vārdi man liekas tik sirsnīgi un mīļi. Tas man ir ļoti svarīgi dziesmu izvēlē.” Sandra no sirds priecājas, ka var piedalīties Latvijas šlāgeraptaujā, jo īpaši tāpēc, ka viņa dzīvo Kanādā un ir trimdas latviete. “Esmu dzimusi un uzaugusi Toronto 
Kanādā, bet vecāki mani audzināja latviskā garā, apzinoties piederību latviešu tautai. Augot nekad nevarēju iedomāties, ka kādudien varēšu dziedāt Latvijas publikai!”

Viesojoties Latvijā, Sandra
 ir dziedājusi kopā ar Andri
 Baltaci, pagājušajā vasarā bija projekts kopā ar Viktoru Zemgalu. Sandra ir atklāta un smaidot saka, ka vēlētos ierakstīt dziesmu ar Normundu Rutuli. “Esmu jau ilgus gadus klausījusies viņa mūziku un man ļoti patīk viņa balss un stiliskais dziedājums.”

Sandra arvien biežāk viesojas Latvijā. Arī šis gads nebūs izņēmums. “Es braukšu jūlijā piedalīties šlāgeraptaujas galā koncertā un ierakstīšu dažas jaunas dziesmas, starp tām vienu oriģinālo dziesmu “Kad laime acīs ieskatās”. Es ļoti ceru, ka tuvā nākotnē varēšu izveidot koncerttūri Latvijā.”

Sandras otrais vārds ir Maia. Pavisam nesen mēs Latvijā svinējām Maijām vārdadienu. Sandra par šo latvisko tradīciju smaidot saka: “Kanādiešiem nav tāda tradīcija, bet mēs, latvieši, šeit pēdējos gados arī mēģinām viens otru apsveikt vārdadienā, ja atceramies.”

Ja ir vēlēšanās kaut ko vairāk uzzināt par Sandru, ielūkojieties www.maiakuze.ca vai http://www.youtube.com/user/maiakuze.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+