Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
3. februāris, 2016
Drukāt

Saņem izplatījuma radiosakaru atļauju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

"Ventas-1" palaišana orbītā plānota šā gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti. Satelīts riņķos ap Zemi aptuveni 500 kilometru augstumā ar apriņķošanas periodu 94 minūtes pa polāru orbītu, proti, orbītu, kas šķērso Latviju.

Ventspils Augstskola (VeA) saņēmusi VAS “Elektroniskie sakari” pirmo Latvijā izdoto oficiālo izplatījuma radiosakaru tīkla lietošanas atļauju.

Tā paredz, ka augstskola varēs sazināties ar satelītu “Venta-1” noteiktās radiofrekvencēs. Atļauja būs derīga no 2016. gada 1. aprīļa līdz 2019. gada 31. martam. Līdz ar to satelītam “Venta-1” nepieciešamās radiofrekvences ir iekļautas starptautiskās radiofrekvenču koordinējošās organizācijas frekvenču reģistrā un “Venta-1” sakaru sistēma ieguvusi starptautisku juridisku aizsardzību.

“Ventas-1” palaišana orbītā plānota šā gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti. Satelīts riņķos ap Zemi aptuveni 500 kilometru augstumā ar apriņķošanas periodu 94 minūtes pa polāru orbītu, proti, orbītu, kas šķērso Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. klausīsimies “pik-pik-pik” kā 50.gados ?

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+