Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
3. februāris, 2016
Drukāt

Saņem izplatījuma radiosakaru atļauju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

"Ventas-1" palaišana orbītā plānota šā gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti. Satelīts riņķos ap Zemi aptuveni 500 kilometru augstumā ar apriņķošanas periodu 94 minūtes pa polāru orbītu, proti, orbītu, kas šķērso Latviju.

Ventspils Augstskola (VeA) saņēmusi VAS “Elektroniskie sakari” pirmo Latvijā izdoto oficiālo izplatījuma radiosakaru tīkla lietošanas atļauju.

Tā paredz, ka augstskola varēs sazināties ar satelītu “Venta-1” noteiktās radiofrekvencēs. Atļauja būs derīga no 2016. gada 1. aprīļa līdz 2019. gada 31. martam. Līdz ar to satelītam “Venta-1” nepieciešamās radiofrekvences ir iekļautas starptautiskās radiofrekvenču koordinējošās organizācijas frekvenču reģistrā un “Venta-1” sakaru sistēma ieguvusi starptautisku juridisku aizsardzību.

“Ventas-1” palaišana orbītā plānota šā gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti. Satelīts riņķos ap Zemi aptuveni 500 kilometru augstumā ar apriņķošanas periodu 94 minūtes pa polāru orbītu, proti, orbītu, kas šķērso Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. klausīsimies “pik-pik-pik” kā 50.gados ?

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+