Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
26. septembris, 2014
Drukāt

Saņem pirmos attēlus no Marsa

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

In this handout photograph released by the Indian Space Research Organisation (ISRO) on September 25, 2014, the surface of Mars is seen from a height of 7300m in the first image taken by the ISRO Mars Orbiter Mission (MOM) spacecraft. India won Asia's race to Mars on September 24 when its unmanned Mangalyaan spacecraft successfully entered the Red Planet's orbit after a 10-month journey on a tiny budget. Scientists at mission control let out wild cheers and applause after the gold-coloured craft fired its main engine and slipped into the planet's orbit following a 660-million kilometre (410-million mile) voyage.

Indija kļuva par pirmo Āzijas valsti, kurai izdevies veiksmīgi sa­sniegt Sarkano planētu. Izpētes zonde Marsa orbītu sasniedza pēc desmit mēnešu ceļojuma. Indijas Kosmosa pētījumu organizācija (ISRO) saņēma vairākus attēlus un vienu ievietoja savā “Facebook” profilā. Fotogrāfija esot uzņemta 7300 kilometru augstumā, un tajā redzama planētas oranžā virsma, kas klāta ar tumšiem krāteriem. Kosmosa misija, kuras mērķis ir meklēt pierādījumus dzīvībai uz Marsa, ir Indijas nacionālais lepnums, jo tā sīvi sacenšas ar citām Āzijas valstīm par panākumu gūšanu kosmosa nozarē. Indija ir pārspējusi savu kaimiņvalsti Ķīnu, kuras pirmais mēģinājums 2011. gadā piedzīvoja neveiksmi, neskatoties uz to, ka pro­grammā tikai ieguldīti miljardiem dolāru. Indijai šī misija izmaksāja 74 miljonus dolāru. Indija ir ceturtā valsts, kas sasniegusi Marsu. To vēl ir paveikušas ASV, Krievija un Eiropa. Vairāk nekā puse misiju uz Marsu ir beigušās neveiksmīgi.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+