×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Saņem vērtīgu kolekciju

Foto-LETAFoto-LETA

Vakar UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) svinīgi nodeva vairāk nekā 900 stāstus par “Baltijas ceļu”.

No aprīļa līdz oktobrim stāsti no 20 valstīm tika apkopoti UNESCO LNK projektā “Baltijas ceļa stāsti”. Stāstu kolekcija tiks nodota glabāšanai arī Lietuvas Centrālajam valsts arhīvam un Igaunijas Okupāciju muzejam.

Pasākumā tiks prezentēts arī “Baltijas ceļam” veltīto atmiņu stāstu izdevums, kurā iekļauti 25 tam laikam raksturīgākie stāsti. Izdevums veidots kā izziņas avots par “Baltijas ceļa” norisi un būs pieejams elektroniski ikvienam interesentam vietnē “www.thebalticway.eu”, kur glabāsies arī visi projektam tiešsaistē iesniegtie “Baltijas ceļa” stāsti.

UNESCO LNK ģenerālsekretāres pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika atgādināja, ka visā Latvijā tika rīkotas “Baltijas ceļa” stundas, aizvadīti stāstu vakari, semināri, konferences, ekskursijas, izstādes un citas “Baltijas ceļam” veltītas aktivitātes. Notika arī simboliskas sadošanās rokās, atkal vienojot vairāk nekā 15 000 cilvēku domās un izjūtās par šo mirkli pirms 25 gadiem. Kopumā “Baltijas ceļa” gadadienai šogad veltīti simtiem pasākumu Baltijas valstīs un to diasporās ārzemēs.

Šogad apritēja 25 gadi kopš “Baltijas ceļa” – unikālas un mierīgas masu demonstrācijas, kuras laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības. 2009. gadā nozīmīgākie dokumenti par “Baltijas ceļa” organizēšanu tika iekļauti UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgi sagatavotā nominācijā “Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+