×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Saņem vēsturiskas liecības

Foto-Ārlietu ministrijaFoto-Ārlietu ministrija

Latvijas vēstniecība Īrijā šonedēļ saņēmusi vēsturiskus dokumentus par pīpju fabrikas “Peterson of Dublin” līdzīpašnieku latvieti Kārli Pētersonu un viņa dzimtu.

 

Vēstnieks Īrijā Pēteris Kārlis Elferts un avīzes “Sveiks!” redaktore Sandra Bondarevska tikušies ar Deirdri Breidiju, kura vēstniecības rīcībā nodevusi Pētersona dzimtas ceļošanas dokumentus, fotogrāfijas, vēstules un citas vēsturiskas liecības.

Starp saņemtajiem dokumentiem ir arī Zigfrīda Annas Meierovica 1918. gada 18. novembrī rakstīta vēstule ar aicinājumu noklausīties ziņojumu par Latvijas nākotnes izredzēm un uzdevumiem Latviešu legācijas telpās 1918. gada 24. novembrī. Vēstulei pievienots Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārlietu ministra Artura Džeimsa Belfūra 1918. gada 11. novembra personiskās notas noraksts par Latviešu pagaidu nacionālās padomes kā “de facto” neatkarīgas struktūras atzīšanu. Vēstniecība saņēmusi arī Meierovica vizītkarti ar personīgu piezīmi par to, ka Latvijas Republika proklamēta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+