×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Saņem zvanus par iespējamu smagu vardarbību pret bērniem

supoles

Teju divi tūkstoši zvanu saņemti pa uzticības tālruni akcijā “Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!”, kas notika maija beigās un jūnija sākumā, un ir saņemta informācija arī par septiņiem iespējami smagiem vardarbības gadījumiem, kas vērsta pret bērniem, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Zane Brīvmane.

Iespējamā vardarbība lielākoties saistīta ar zvanītāja situāciju ģimenē – fizisku un emocionālu vardarbību, kā arī sveša cilvēka seksuālu vardarbību. Informācija par to nodota tālākām darbībām inspektoriem vai citām atbildīgajām institūcijām, pastāstīja Brīvmane.

Akcijas “Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!” laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa konsultanti atbildējuši uz 1972 zvaniem, snieguši 442 konsultācijas, kā arī 19 gadījumos informējuši zvanītājus par inspekcijas, bāriņtiesu, audžuģimeņu un citiem jautājumiem.

Akcija notika no 28.maija līdz 3.jūnijam.

Iepriekš akcija tika rīkota arī aprīlī, un arī tad tika saņemta informācija par septiņiem potenciāli smagiem vardarbības gadījumiem, par ko uzrakstīti dienesta ziņojumi un informācija nodota speciālistiem tālākai gadījumu risināšanai. Sešos no šiem septiņiem zvaniem tika runāts par vardarbību pret bērnu ģimenē, vienā gadījumā – par vardarbību mācību iestādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+