×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Saņemtas trīs sūdzības, kas saistītas ar skolotāju lojalitāti (9)

Ilustratīvs attēls.Ilustratīvs attēls.

LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) patlaban izvērtē trīs sūdzības, kas saistāmas ar pedagogu lojalitātes jautājumu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča, pēdējo trīs nedēļu laikā dienests saņēmis trīs sūdzības, kas saistītas ar lojalitāti. Sūdzības saņemtas par norisēm kā latviešu, tā arī mazākumtautību skolās.

Viena no sūdzībām saistīta ar kādā izglītības iestādē lietotu vēstures mācību grāmatu, kas izdota Krievijā. Grāmatu, kas izmantota mācību procesā, IKVD nodevusi izvērtēšanai Valsts izglītības satura centram, lai konstatētu, vai skola ir pārkāpusi noteikto standartu.

Pārējās sūdzības saistītas pedagogu izteikumiem un attieksmi, kas tostarp saistīti ar valstiskuma jautājumu. Juhņēviča skaidroja, ka pedagoga izteikumus varētu traktēt kā nelojalitāti valstij. Tomēr viņa uzsvēra, ka spriedums par to, vai pārkāpums tiešām noticis, IKVD tiks pieņemts tikai pēc rūpīgas un daudzpusīgas pārbaudes, līdz ar to tikai saņemta sūdzība nevar kalpot par noteicošo faktoru šāda lēmuma pieņemšanai.

Kopumā IKVD līdzīgas sūdzības saņem reti, tomēr tas, ka pēdējā laikā saņemtas jau trīs līdzīga rakstura sūdzības, varētu būt saistāms ar grozījumiem Izglītības likumā, norādīja Juhņēviča.

Kā ziņots, pedagogu direktoru organizācijas lūgušas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt Saeimā pieņemtos lojalitātes grozījumus Izglītības likumā. Organizācijas uzskata, ka izglītības iestādē jāstrādā Latvijai lojāliem pedagogiem, un lūdz Valsts prezidentu neizsludināt grozījumus Izglītības likumā, atdodot tos otrreizējai izskatīšanai Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Labs ministra lēmums

 2. Troikas arī jau nodibinātas ?

 3. Process sācies.tagad visi, kam kaut kas nepatiks skolotājā (gan skolēni, gan vecāki, gan kolēģi) varēs “stučīt” uz nebēdu un melot, fantazēt, lai tikai kādu skolotāju “noēstu”, ja viņš ielicis ne to atzīmi, vai kaut ko aizrādījis, vai vienkārši skolotāja deguns kādam nepatīk. Ir jau bijis.

  • liela brēka maza vilna Atbildēt

   Vispār jau pedagogu par zināmiem pārkāpumiem varēja atlaist arī pirms šī ļoti šauru pedagogu loku skarošā likuma…

 4. Un aiziet bērns mājās , kur vecāki lamā valsti, un saldajā ēdienā savā istabā noskatās pornofilmu vai izlasa komentārus internetā, kur katrs lamā prezidentu, deputātus un valsti.
  Un ko tas bērns domā, kad mamma saka, ka pietrūkst līdz algai ēdienam , vai tētis aizbraucis peļņā.
  Lai nu tie deputāti nebāž tautai mutes ciet, bet sāk ar rūpēm par cilvēku, tad VISI BŪS LOJĀLI.

 5. atlaist jau nevar, jo “pārkāpuma”brīdī likums nebija pieņemts, viš vel tagad nav spēkā, jo nav izsludināts

 6. Nu, redz! Raganu medības sākušās. Meklējiet papīru, rakstāmo un driķējiet ziņojumus par pretvalstisku izrunāšanos! Tēvzeme gaida!

Draugiem Facebook Twitter Google+