×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
11. maijs, 2017
Drukāt

Saņemtas ziņas par trim skolām, kur plānoja svinēt “Uzvaras dienu” (1)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šonedēļ saņēmis divus anonīmus zvanus par trim izglītības iestādēm, kurās esot plānots atzīmēt tā dēvēto Uzvaras dienu.

Kā informēja dienestā, tika saņemti divi anonīmi zvani par trim mazākumtautību skolām – divām izglītības iestādēm Rīgā, kā arī vienu Liepājā. IKVD, saņemot informāciju, apmeklēja divas izglītības iestādes, bet ar trešo sazinājās, skaidrojot saņemto informāciju.

Iepazīstoties ar norisēm šajās izglītības iestādēs, anonīmā informācija neapstiprinājās. Kā norādīja IKVD, par kādu no skolām tika ziņots, ka izglītības iestādē atzīmēšot 9.maiju, taču, noskaidrojot apstākļus, secināts, ka skolā atzīmēta Eiropas diena, kā to paredz pērn apstiprinātās tā dēvētās audzināšanas vadlīnijas.

Pagājušajā nedēļā IKVD skolu dibinātājiem bija izsūtījis informatīvu atgādinājumu saistībā ar vadlīnijās noteikto kārtību. Dienestā norādīja, ka, iespējams, šis licis skolu vadībai vērīgāk raudzīties uz potenciālajām trešajām pusēm, kas skolā gribētu organizēt kādu vadlīnijām neatbilstošu pasākumu.

Līdz ar to IKVD secināts, ka šogad šīs dienas pagājušas salīdzinoši mierīgāk, nekā pērn.

Lai veicinātu vienotu izpratni par svētku, atceres un atzīmējamām dienām un sniegtu atbalstu izglītības iestādēm, IKVD atgādina, ka ikviena skola un tās pedagogi ne tikai īsteno mācību darbu, bet arī audzina Latvijas sabiedrības locekļus. Tādēļ ir būtiski ievērot Izglītojamo audzināšanas vadlīnijās un informācijas, mācību līdzekļu, materiālu un mācību un audzināšanas metožu izvērtēšanas kārtībā noteikto regulējumu attiecībā uz svinīgu pasākumu organizēšanu vai iesaistīšanos valsts organizētās aktivitātēs.

IKVD norāda, ka izglītības iestāde nav tiesīga organizēt pasākumus vai atbalstīt pedagogu un izglītojamo dalību pasākumos, sadarboties ar fiziskām un juridiskām personām, t.sk. pieņemt dāvinājumus, kā arī organizēt un piedalīties starptautiskajos pasākumos un projektos, ja tie ir pretrunā vai ir apšaubāma to atbilstība Ministru kabineta noteikumos noteiktajiem izglītības procesā izmantojamās informācijas, mācību līdzekļu, materiālu un mācību un audzināšanas metožu atbilstības izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanas izvērtēšanas kritērijiem.

Minētajam ir jāatbilst Satversmei un citos saistošajos tiesību aktos minētajām cilvēktiesībām, pirmsskolas izglītības vadlīnijās vai valsts izglītības standartos, kā arī šajos noteikumos noteiktajiem izglītības mērķiem un uzdevumiem, vispārdidaktiskajiem principiem, tajā skaitā izglītojamā uztverei, pieredzei un interesēm attiecīgajā vecumposmā, ir mērķtiecīgi, zinātniski un saprotami, nodrošina sistēmiskumu, objektivitāti, pozitīvu mācību un audzināšanas emocionālo fonu.

Tāpat darbības nedrīkst aicināt uz cietsirdību un fizisku vai emocionālu vardarbību, nesatur pornogrāfiju, cilvēka pazemošanas, netiklības un atkarību izraisošu paradumu propagandu, nav vērsti uz nacionālā, etniskā, rasu, sociālā vai reliģiskā naida izraisīšanu un radikalizāciju, nav vērsti uz personas vai personu grupas diskriminēšanu rases, tautības, dzimuma, vecuma, valodas, sociālās izcelsmes, valstspiederības, reliģiskās, politiskās vai citas pārliecības, veselības stāvokļa vai citu apstākļu dēļ, kā arī nav vērsti uz PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru vai kara noziegumu pret Latvijau un tās iedzīvotājiem publisku noliegšanu, attaisnošanu, slavināšanu vai rupju noniecināšanu, neaicina likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību un teritoriālo vienotību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Riga-100000 Uzvaras parks,Rezekne-700 veterani?,no kurienes cipars?,vai visa Rezekne no pensionariem ap 90 gadi vecuma-murgs,TASKENTA-400 kara veteranu!!!TE NAV RUNA PAR PAR KARAVIRIEM,KAS KRITUSI-TA IR KRIEVIJAS POLITIKA UN MUSU SISTEMAS 000-27 GADI LATVIJA,KUR IR IZMAINAS/.

Draugiem Facebook Twitter Google+