Kultūra
Kultūrpolitika

Saņemti divi piedāvājumi Mežaparka estrādes pārbūvei0

Foto – Lauma Kalniņa

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas pirmā posma būvdarbu iepirkumā saņemti divi piedāvājumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Īpašuma departamentā.

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs skaidroja, ka šonedēļ iepirkuma komisija izvērtēs iesniegto piedāvājumu atbilstību kvalifikācijas un tehniskā piedāvājuma prasībām. Ja nebūs nepieciešami papildu skaidrojumi no pretendentiem, tad komisijas atbildīgie darbinieki plāno izvērtēšanu pabeigt šīs nedēļas laikā.

Savukārt nākamās nedēļas sākumā plānots pieņemt lēmumu par iepirkuma konkursa rezultātiem. “Diemžēl kavēties nav iespējams, jo šis būs viens no sarežģītākiem būvniecības posmiem – unikālas estrādes izbūve, kas ir jārealizē līdz 2020.gada jūnijam,” pauda Burovs, piebilstot, ka tāpēc jau augusta vidū Rīgas domes Īpašuma departaments plāno parakstīt līgumu ar iepirkuma konkursā noteikto būvkompāniju.

Kā ziņots, projekta realizācijas termiņš noteikts 21 mēnesis, kas nozīmē, ka būvdarbi pilnībā jāpabeidz līdz 2020.gada jūnijam.

Konkursa nolikums paredz, ka par pretendentu konkursā var būt piegādātājs vai piegādātāju apvienība, kuram pēdējo piecu gadu laikā bijusi pieredze kā ģenerāluzņēmējam divos objektos, kuros veikti jaunas būvniecības vai pārbūves darbi trešās grupas publiskās ēkās un kur katra objekta platība ir bijusi vismaz 8000 kvadrātmetru. Šo būvdarbu vērtībai jābūt vismaz 30 miljonu eiro apmērā un šajos objektos visiem darbiem ir bijis jābūt pabeigtiem visos sākotnēji noteiktajos termiņos.

Vēl pretendentam noteikts, ka pēdējo trīs gadu laikā minimālajam apgrozījumam būvniecībā jābūt vismaz 45 miljoniem eiro un pretendentam jābūt brīvi pieejamiem vismaz trim miljoniem eiro, kas rezervēti darbu izpildes nodrošināšanai bez avansa saņemšanas.

Tāpat nolikums prasa nodrošināt attiecīgas kvalifikācijas speciālistus, kā arī atbilstību citām valstī noteiktu normatīvo aktu normām.

Pēc iepirkuma dokumentācijā paustā, par uzvarētāju tiks atzīts piedāvājums ar viszemāko cenu.

Patlaban, pēc atjaunošanas darbu arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša aplēsēm, kopējās otrās daļas būvniecības izmaksas varētu būt aptuveni 49 miljoni eiro. Lai nodrošinātu Skolēnu dziesmu un deju svētku norisi 2020.gadā, arhitektiem tika uzticēts otro kārtu sadalīt posmos – B1 un B2.

Saistītie raksti

Otrās kārtas pirmajā posmā tiktu realizēta pašas estrādes izbūve, bet otrajā tad paliktu saimniecisko ēku un biroja ēku izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana.

Pirmās kārtas izmaksas bez PVN ir plānotas aptuveni 30 miljonu eiro apmērā, bet otrās – vēl 19 līdz 20 miljonu apmērā.

LA.lv