×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Saņemti spridzināšanas draudi 9.maija pasākumos (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāki Latvijas interneta ziņu portāli, plašsaziņas līdzekļu redakcijas, kā arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) saņēmuši anonīmu vēstuli, kurā pausti draudi veikt pašnāvnieka spridzināšanas aktu, ja šā gada 9.maijā notiks pasākums pie Uzvaras pieminekļa, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Ņemot vērā šo informāciju, Drošības policija (DP) nosūtījusi vēstuli Valsts policijai (VP), rekomendējot pievērst pastiprinātu uzmanību pasākuma apmeklētāju kontrolei, lai nodrošinātu, ka 9.maija pasākumu Uzvaras parkā neapmeklē personas ar šaujamieročiem, spridzekļiem, sprādzienu imitējošiem un pirotehniskiem līdzekļiem, viegli uzliesmojošām un indīgām vielām un citiem priekšmetiem, kurus varētu izmantot vardarbīgai rīcībai.

DP priekšnieka vietnieks, Pretterorisma centra vadītājs Juris Leitietis šovakar telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” apstiprināja, ka DP ir saņēmusi vēstuli, kurā kāda persona paudusi vēlmi 9.maijā uzspridzināties. Draudu izteicējs vēl neesot identificēts.

“Lai gan DP uztver šo vēstuli kā provokāciju, tomēr vienlaikus strādājam pastiprinātā režīmā – veicam gan operatīvo darbu, lai atklātu vēstules sūtītāju un viņa nodomus, gan arī preventīvo darbu, lai, ja persona plāno kaut ko darīt, mazinātu tai šādas darbības iespēju. Šobrīd persona tiek meklēta, tiek ieguldīti lieli spēki, lai viņu atrastu,” telefonintervijā televīzijai sacīja Leitietis.

DP uzsver, ka 9.maija pasākumos īpašu uzmanību nepieciešams pievērst pasākuma apmeklētāju līdzi paņemtajām lielajām somām, mugursomām un aizdomīgiem priekšmetiem, nodrošinot, ka tie netiek ienesti pasākuma norises vietā, to pārbaudē iesaistot kinologus.

DP brīdina, ka 9.maija pasākumu laikā iespējami arī citi pārkāpumi, piemēram, mēģinājumi izmantot bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku vai nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus – sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni. Šo simbolu izmantošana saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu ir aizliegta.

Vienlaikus DP uzsver, ka nepieciešams pievērst pastiprinātu uzmanību arī tam, vai pasākuma norises laikā netiek pārkāpti citi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteiktie aizliegumi, tostarp – vērsties pret Latvijas Republikas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumu, kā arī sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju un propagandēt karu.

Šā gada 8.maijā un 9.maijā Rīgā oficiāli pieteikti četri pasākumi. Ceturtdien, 8.maijā, biedrība “9.maijs.lv” no plkst.17 līdz 22.30 Uzvaras parkā rīkos “Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu”, kuras laikā notiks folkloras deju un dziesmu kolektīvu koncerts. Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 1000 personu. Savukārt 9.maijā biedrība “9.maijs.lv” no plkst.9 līdz 23 Uzvaras parkā pieteikusi “Fašisma sagrāves svinēšanas pasākumu”, kura laikā notiks parādes translācija no Maskavas, piemiņas vainagus noliks Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un citu valstu vēstniecību pārstāvji, kā arī notiks koncerts un uguņošana. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies ap 10 000 personu.

Biedrība “Rodina” 9.maijā no plkst.18 līdz 19.30 pieteikusi gājienu pa ietvēm maršrutā no Latviešu Strēlnieku laukuma Vecrīgā pār Akmens Tiltu, Uzvaras bulvāri un Bāriņu ielu. Gājiena mērķis ir “Latvijas krievu gājiens par krievu skolām”. Vienlaikus pieteikta “Latvijas krievu sapulce – “dzīvā ķēde”” ar līdzīgu mērķi. Plānots, ka šīs biedrības rīkotajos pasākumos piedalīsies ap 100 personu.

Jau ziņots, ka DP ieteikusi Rīgas domei “Rodina” pasākumus aizliegt, jo to dalībnieku vidū var būt arī radikāli vai uz konfrontāciju izraisīšanu orientētas personas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka biedrības “Rodina” rīkotajos pasākumos piedalās arī biedrības “Pribaltijskij kazačij krug” pārstāvji, kuru identitāte ir cieši saistīta ar Krievijas interešu aizsardzību, kas izpaužas arī kā brīvprātīga dalība militāros konfliktos reģionā. Aktuālākais šīs darbības piemērs ir Krievijas kazaku ierašanās Ukrainā, kur viņi aktīvi ir īstenojuši darbības, kas ir vērstas pret Ukrainas teritoriālo vienotību.

“Rodina” aktivitātes un darbība ir vērsta uz sabiedrības šķelšanu, ideoloģisku domstarpību, etniskās spriedzes un neiecietības veicināšanu Latvijas sabiedrībā, jo tā ir balstīta uz kategorisku krievu nācijas pārākuma demonstrēšanu un netiešu latviešu tautas un valodas noliegšanu. DP uzskata, ka “Rodina” rīkoto pasākumu laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski, un pasākuma organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu tā laikā.

Savukārt privātpersona Valters Rudzītis 9.maijā no plkst.11 līdz 13 pieteicis piketu pie Okupācijas muzeja kāpnēm pretī Strēlnieku laukumam ar mērķi “pievērst uzmanību valsts drošībai”. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies līdz 20 cilvēku. Rudzītis līdzīgu piketu par šo tēmu plāno organizēt arī 8.maijā pie Saeimas, ja tajā dienā notiks Saeimas sēde.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Не надо бояться самих себя.

  2. Pareiz ir teiciens,Latviju apdraud nevis KRIEVI,bet musu NABADZIBA!

  3. tautas daļas mīluļiem Alfrēdam un Nilam nu gan šoreiz nevajadzētu tur iet,jo tas ir bīstami.Būs raudāšana kā staļina bēru dienā.,ja kas nelabs ar viņiem notiks.

  4. Jadomā, no “Maskavas nama” censoņiem vai no Vešņakova bunkura.

  5. Es neticu,ka kāds Latvietis ies tur un spridzinās,paši krievi sevi provocē un taisa ažatāžu,jo mēs jau Latvieši ne ejam pie tā pieminekļa ne tur traucējām,tā,kā krievi, priešgalā ar Ždanoku.NETICU ES NE ŠIM RAKSTAM,NE DRAUDU VĒSTULĒM.

Draugiem Facebook Twitter Google+