×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Saņemti vairāk nekā 300 priekšlikumi Latgales problēmu risināšanai

sprudzs12

Darba grupa Latgales problēmu risināšanai un reģiona attīstībai, saņēmusi pāri par 300 dažādu nevalstisku organizāciju, uzņēmumu un individuālu personu priekšlikumiem, šodien intervijā Latvijas radio teica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP).

Ministrs uzsvēra, ka nevajag censties pārveidot Latgali no Rīgas, bet apkopot tās idejas kas Latgalē jau ir un ideju tur esot ļoti daudz. Viņš uzsvēra, ka darba grupas galvenais uzdevums būs radīt ietvaru, kurā paši Latgales iedzīvotāji var darboties. “Viņi visu var, viņi visu paši izdarīs. Galvenais ir netraucēt un tikai mazliet pavirzīt, dot stimulu,” teica ministrs.

Viena no pārliecinošākajām idejām, kas izteikta, ir visu veidu uzņēmējdarbības mācīšana jauniešiem skolās. Uzņēmējdarbība ir reāla problēma Latgalē. Šajā reģionā, rēķinot uz 100 iedzīvotājiem, ir trīs uzņēmumi. Latvijā vidēji, šis rādītājs ir septiņi uzņēmumi. Arī fondu investīcijas uzņēmējdarbībā Latgalē ir vismazākās, skaidroja ministrs.

Viņš informēja, ka ir izteikti ļoti daudzi priekšlikumi, kas saistīti ar uzņēmējdarbību un infrastruktūras attīstību.

Darba grupa šos priekšlikumus apkopos, strukturēs un izvirzīs prioritātes. Tie ir daudzi mazi darbi, kas dos daudzus mazus pozitīvus rezultātus, kas summēsies un dos reālu ieguldījumu reģiona attīstībā. Tie būs piezemēti risinājumi konkrētām lietām, nevis vispārīgu, lielu programmdokumentu rakstīšana, teica Sprūdžs.

Kā ziņots, ar premjera Valda Dombrovska (V) rīkojumu izveidota valdības darba grupa, kurai būs jāsagatavo rīcības plāns Latgales problēmu risināšanai un reģiona attīstībai.

Darba grupa izveidota, lai “risinātu ilglaicīgo negatīvo ekonomisko, sociālo un demogrāfisko tendenču kopumu Latgales reģionā, ieviestu īpašu vidēja termiņa attīstības instrumentu, nodrošinot ekonomikas attīstību un investīciju piesaisti, un izstrādātu Latgales attīstības plānu”.

Vadības grupas vadītājs ir Sprūdžs, bet viņa vietniece – labklājības ministre Ilze Vinķele (V).

Līdz šodienai grupai uzdots sagatavot un iesniegt rīcības plāna projektu Ministru prezidentam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+