×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Sanfrancisko būs aizliegts atrasties kailiem sabiedriskās vietās

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV Sanfrancisko pilsētas likumdevēji otrdien pieņēmuši lēmumu, turpmāk aizliedzot cilvēkiem sabiedriskās vietās atrasties kailiem.

Pilsētas Uzraudzības valde apstiprināja aizliegumu, kuru bija ierosinājis Skots Vīners. Viņa pārstāvētais Kastro rajons ir pazīstams ar homoseksuāļu izklaides vietām, kur regulāri mēdzot atpūsties arī pilnīgi kaili cilvēki.

Valdē lēmums tika pieņemts ar sešām balsīm “par” un piecām “pret”.

“Brīva izpausme abstraktā veidā ir ļoti jauka, līdz tā nav nonākusi līdz jūsu rajonam,” sacīja Vīners. “Es jums garantēju – iedzīvotāji nebūtu gaidījuši tik ilgi, cik mēs esam gaidījuši Kastro.”

Vīners vēl pirms balsojuma norādīja, ka cilvēki arī turpmāk varēs uzturēties kaili Sanfrancisko pludmalēs, dažādos festivālos un parādēs.

Ar jauno pilsētas likumu aizliegts par pieciem gadiem vecākiem cilvēkiem atrasties sabiedriskā vietā ar atsegtām ģenitālijām. Pirmo reizi par pārkāpumu var tikt piespriests 100 dolāru naudassods, bet par trešo – jau 500 dolāru naudassods un gads cietumā.

Vīners, kurš jau ilgi cīnās par stingrākiem likumiem, arī pauda nosodījumu prasībai, kas pagājušajā nedēļā tika iesniegta tiesā, cenšoties nepieļaut aizlieguma pieņemšanu.

Savukārt pie pilsētas domes nama bija sapulcējušies vairāki kaili tiesā iesniegtās prasības atbalstītāji. Viņi uzskata, ka līdz ar aizlieguma pieņemšanu tikšot pārkāpta viņu runas brīvība.

Sanfrancisko mērs Eds Lī, kuram aizliegums būs jāparaksta, lai tas iegūtu likumu spēku, skaidri paudis savus uzskatus.

“Mēs runājam par daudz ko vairāk nekā tikai par pirmā papildinājuma tiesībām. Cilvēki ar savu ekshibicionismu ir aizgājuši pārāk tālu,” sacīja mērs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+