Pasaulē

Sanfrancisko lidostā Kanādas aviolaineris gandrīz nolaidies uz manevrēšanas ceļa 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

ASV Federālā aviācijas pārvalde sākusi izmeklēšanu par gadījumu, kad Sanfrancisko lidostā Kanādas aviolaineris ar 140 pasažieriem gandrīz nolaidies uz manevrēšanas ceļa, uz kura gaidījušas pacelšanos četras lidmašīnas, paziņojušas amatpersonas.

Aviācijas eksperti norāda, ka tas bijis ļoti nopietns incidents, un varējusi notikt liela katastrofa.

Pēc amatpersonu sniegtās informācijas, incidents noticis 7.jūlijā, kad Kanādas nacionālās aviokompānijas “Air Canada” laineris “Airbus 320” ar 140 pasažieriem, kas bija ieradies no Toronto, gatavojies nolaisties Sanfrancisko starptautiskajā lidostā.

Sarunu ieraksti liecina, ka Kanādas lidmašīnas pilots teicis dispečeram, ka “redz skrejceļa gaismas”, taču acīmredzot tās bijušas uz manevrēšanas ceļa esošās lidmašīnas, kurām bija ieslēgtas gaismas. Dispečers atbildējis, ka skrejceļš ir brīvs. Taču tad vienas uz manevrēšanas ceļa esošās lidmašīnas pilots iesaucies: “Uz kurieni tas puisis lido? Viņš dodas uz manevrēšanas ceļu!”

Tad dispečers licis Kanādas lidmašīnas pilotam apgriezties un kanādiešu pilots apstiprinājis, ka sapratis rīkojumu. Apmēram pusminūti vēlāk uz manevrēšanas ceļa esošās ASV aviosabiedrības “United Airlines” lidmašīnas pilots sacījis, ka Kanādas lidmašīna “pārlidoja tieši virs mums”.

Visbeidzot “Air Canada” lidmašīna veiksmīgi nolaidusies uz skrejceļa.

Manevrēšanas ceļiem nav tāds pats no gaisa labi pamanāms marķējums un gaismas kā skrejceļiem, un gadījumi, kad pasažieru lidmašīnu piloti sajauc skrejceļu ar manevrēšanas ceļu, ir ļoti reti. Dažkārt gan tā gadās mazu privāto lidmašīnu pilotiem nelielās lidostās.

LA.lv