×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Krievijas lielveikalos plaukti kļūst tukšāki un pārtikas preces dārgākas (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kaut arī Kremļa noteiktās sankcijas pret rietumvalstu pārtikas produktiem ir pavadījuši Krievijas amatpersonu bravūrīgie apgalvojumi, ka rietumvalstu produktu tirdzniecības embargo neietekmēs pārtikas produktu cenas, tomēr sankciju ietekmi aizvien tiešāk sāk izjust Krievijas patērētāji. Vairāku Maskavas lielveikalu plaukti kļuvuši ievērojami tukšāki, bet pārtikas cenas turpina kāpt.

Dārgāk nekā Londonā


Maskavas domes pārstāvji sarēķinājuši: kopš 7. augusta, kad stājās spēkā Krievijas noteiktais aizliegums savas valsts teritorijā tirgot Eiropas Savienības, ASV, Kanādas, Norvēģijas, Japānas un Austrālijas pārtikas produktus, galvaspilsētas veikalos saldēto zivju cena palielinājusies par sešiem procentiem, piens kļuvis dārgāks par 5,3 procentiem, bet siers – par 4,4 procentiem. Maskavā cūkgaļa ir kļuvusi par aptuveni 20 procentiem dārgāka. Tagad vairākumā lielveikalu cūkgaļa maksā aptuveni septiņus eiro kilogramā.

Britu raidsabiedrība BBC norāda, ka pārtikas produktu sadārdzinājums novērojams arī citviet Krievijā, ne tikai galvaspilsētā. Piemēram, Primorjes apgabalā zivju cena divu nedēļu laikā pieaugusi par 40 procentiem. Sahalīnas salā, kas atrodas Krievijas Tālajos Austrumos, vietējās amatpersonas sūkstās, ka vistas gaļa tur kļuvusi dārgāka pat par 60 procentiem. “Pirms sankciju ieviešanas vistas gaļa bija viens no lētākajiem un populārākajiem gaļas produktiem,” ziņo raidsabiedrība BBC. Tās korespondents Maskavā arī informē, ka Krievijas galvaspilsētā pārtikas cenas ir sasniegušas vai dažviet pat nedaudz pārsniegušas pārtikas cenas Londonas veikalos.

Vairāki Krievijas interneta lietotāji dažādās sociālajās vietnēs publicējuši fotogrāfijas, kas liecina, ka Maskavas lielveikalu plaukti stāv pustukši. Kaut arī Krievijas amatpersonas apgalvo, ka aizliegto rietumvalstu produkciju tās spēs aizstāt ar precēm no Brazīlijas, Argentīnas, Turcijas un Ēģiptes, vietējie eks­perti norāda, ka ar šo valstu eksportu būs krietni par maz, lai aizkavētu cenu tālāku pieaugumu.

Valdībai lūdz palīdzību


Tikmēr Krievijas lauksaimniecības ministrs Nikolajs Fjodorovs Krievijas televīzijas ziņu kanālā “Rossija 24” paziņoja, ka valdība darīs visu iespējamo, lai lielveikalu plauktus nodrošinātu gana pilnus ar produkciju, kas būtu līdzvērtīga rietumvalstu piegādātajai. Fjodorovs ir saņēmis apstiprinājumu, ka valdība piešķirs 50 miljardus rubļu (vienu miljardu eiro), lai šogad nodrošinātu, ka “lielveikalu plaukti ir pilni ar rietumvalstu precēm līdzīgu produkciju”.

Kā sarunā ar finanšu ziņu aģentūru “Bloomberg” norādījuši vairāki Krievijas politiskie apskatnieki, “jaunā krievu paaudze rod patriotisku lepnumu pieticībā”. “Taču cenu kāpuma turpināšanās ietekmēs viņu makus un attieksmi,” uzskata Maskavas Ekonomikas augstskolas lektore Diļara Ibrahimova. Savukārt “CitiGroup” ekonomists Maskavā Ivans Čakarovs spriedis, ka “šobrīd politika ir kļuvusi svarīgāka par ekonomiku”. “Krievi mīl stiprus līderus, un prezidents Vladimirs Putins noteikti tiek uzskatīts par stipru līderi, kas pretojas Rietumiem,” Krievijas iedzīvotāju noskaņojumu skaidroja Čakarovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Krievu rubļu drukajamās mašīnas šogad strādās uz pilnu jaudu!

 2. …rietumvalstu precēm līdzīgu produkciju…
  Piemēram,Lada Kaļina arī ir līzīga rietumu produkcijai…!

 3. Kādi 80% krievu dzīvo pilsētās un tur viņi ir atradināti no pieticības. Varbūt pieticīgāki par mūsu “bļāvējiem”, bet ne vairs tik pieticīgi, lai samierinātos ar tukšiem veikalu plauktiem. Padomju laiki tomēr
  ir aizgājuši.

 4. Krievi raduši dzīvot pieticīgi ,pārtika vienmēr trūkusi . Izņēmums,protams, visos laikos -bagātie. Tā jauno laiku turība tāpat visiem nebija pieejama.

 5. No vienas puses – OK., bet no otras-nav ko līksmot, jo tie tarakāni sāks vilkties straumēm pāri mūsu valsts robežām…

 6. Algas Krievijā ir zemākas nekā Latvijā, arī pensijas tāpat un tas liecina, ka ES sankcijas sasniedz savu mērķi. Drīz vien Putins savu politisko ambīciju vietā saskarsies ar skaudro realitāti, bet iedzīvotāji, tāpat kā tagad Krimā, beigs viņu heroizēt un dievināt. Īstenībā jau viņš savu ambīciju dēļ grauj pats savas valsts ekonomiku. Vēl jau nav zināms, kura propaganda būs iedarbīgāka:meli TV un presē vai pustukši vēderi.

 7. Jaunākās ziņas:Россия снова разрешила возить в Крым украинские продукты

 8. Kāpēc žurnālisti tā cepas par Krievijas produktiem. Kāda mums daļa , ko viņi ēdīs. Varbūt labāk papētīt, kāpēc cenas mūsu dārzeņiem un augļiem nesamazinās? Tirgus likumsakarība ir tāda, ja ir pārprodukcija, cenas uzreiz krīt. Varbūt tas ir jaunākais mīts par nerealizēto dārzeņu pārpilnību?

 9. Viņiem algas arī lielākas nekā citur:

 10. Paldies pļūķinam un viņa čekistiem!!

Draugiem Facebook Twitter Google+