×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Dace Pastare: Sankcijas jau jūtam, politiķiem jārīkojas (15)

Pastare_9

Lietuva no šodienas pārtrauc no mūsu kooperatīva pirkt svaigpienu. Pamatojums – piena produktiem nav tirdzniecības ar Krieviju. Iespējams, ka turpmāk Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumi no citiem Latvijas piensaimniekiem pienu pirks par ļoti zemu cenu. Zemniekiem ir jāveic rudens darbi, jāmaksā bankas aizdevumi… Mēs atradām savam pienam citu pircēju Latvijā. Mani visvairāk uztrauc, ka Eiropas Savienībai Latvijas ražotāji ir vienaldzīgi. Lielvalstis – tās gan. Kas notiks ar tiem Latvijas ražotājiem, kuri nepārorientēja eksportu no Krievijas uz citu valsti? Mēs esam pa vidu lielajai politikai, tāpēc ciešam. Piena ražotājus biedēja ar kvotas pārpildi, izrādās, ka pienu nebūs kur likt. Lielā politika nedrīkst būt svarīgāka par ikdienas dzīvi. Mūsu kooperatīvs daļu piena pārdod arī Krievijas uzņēmējiem piederošajam Rīgas piena kombinātam un “Valmieras pienam”, kas savus produktus eksportē uz Krieviju. Šie uzņēmumi mums nevar atbildēt, kas notiks tālāk. Noteikti ir vajadzīgas Eiropas Savienības kompensācijas par zaudējumiem, tomēr samezglojums ar Krieviju ir jārisina arī diplomātiem. Turklāt, ja būs lēmums par kompensācijām, tad lēmuma izpildei, visticamāk, vajadzēs laiku. Svarīgi arī, lai būtu skaidri nosacījumi kompensāciju saņemšanai, lai nevarētu situāciju izmantot un gūt vieglu peļņu tie, kam tā nepienākas. Mēs turēsim roku uz pulsa.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Es jau domāju, ka šitā odiozā pseidopolitiķe jau ir citos ” medību laukos” ?

 2. nezīnu ,ko pateikt! piens latvijā ,nav deficīts,bet cenas!biezpiens ,sviests,cenas ,kundze ļoti augstas! varbūt ,tieši.i bus vairāk pircējus latvijas pārtikai,ja cenas būs zemāk!

 3. Man ir paties prieks par to, ka ” pseido politiķe”-pašlabuma grābēja, lielā bļāvēja, kviecēja un piena protestu barvede Pastare izjūt Krievijas sankciju ietekmi, kas viņai tikai drusku ” pabojās” iespējas paceļot kārtējo reizi pa pasauli!

  • MAN IR PATIESS PRIEKS PAR TO, ka Dace Pastare ne tikai atrod laiku apceļot pasauli, bet arī veiksmīgi vadīt kooperatīvu !!! Lai “kviec”, lai “bļauj” un protestē, ja tas ir vajadzīgs piena ražotāju labā, tas ir tikai apsveicami ! TURI ROKU UZ PULSA !

  • Bur man buri, skauž man skauģi,
   Nevar mani izpostīt. Vai ne ULLA?

 4. Dombrovskis jau izrēķinājis 3% IKP izaugsmi!

 5. … Tadi razotaji ka ‘ Valmieras piens’… sen pieder pasiem krieviem no austrumiem … lai iet bankrota vai pardod ATPAKAL latvietim ( – piemeram varbut jusu kombinatam un kooperativam …) … par valsts noteiktu IZPIRKSANAS cenu, jo tadi uznemumi ir VALSTIJ UN NO TAS PILSONIEM APLAUPITI PRIHVATIZACIJAS PROCESOS UN AR SKELISMA UN SLESERISMA MONOPOLMETODEM UN MANTKARIBU IZPARDOTI SVESNIEKIEM … !

 6. PALDIES! PRECĪZI, ĪSI, KODOLĪGI!!! TAISNĪBA 100%!!!

 7. Kad jāmaksā nodokļi, tad optimizējam, bet, kad paša vadītais bizness iestūrē grāvī, brēcam pēc valsts palīdzības.

 8. Gribās zināt, kad tā raudāšana beigsies. Visi ļoti labi zināja, kā tā var notikt, ja ne agrāk, tad vēlāk. Un , kas bija izdarīts, lai kaut ko mainītu……………….kā vienmēr nekas. Un lūk , tagad visi grib kompensācijas.

 9. Ilzei Aizsilniecei jau sen vajadzēja domāt par alternatīvu piena pārdošanu, nevis tikai Lietuva. Bet cilvēkam kam ir ļoti liela alga galva par to nesāp, savu viņa dabūs tik un tā.
  Latvijā ir nepareiza kooperatīvu būtība, tie netiek tendēti uz lauksaimnieku labklājību, bet uz dažu valdē esošu (un neredzamo īpašnieku) labklājību. Principā liela daļa ir kā privātie biznesi. Un ja kādam biedram ir kaut kas neskaidrs, vai ir necaurspīdīgi darījumi un viņš kā kooperatīva daļu īpašnieks vēlas uzzināt vairāk tiek ātri padzīts no kooperatīva. Rodas jautājums vai tādu iestādi var saukt par KOOPERATĪVU?
  Vai Aizsilniecei pašai nevajadzētu sākt rīkoties kooperatīva labā?
  Varbūt biedriem vajadzētu pamainīt valdi?
  Apskatieties kas notiek ar Trikātu, Dzēsi, vai tas nav mazo “dieviņu”( tā kooperatīvu vadītāji sevi nostāda) tuvredzības un savas personīgās labklājības celšanas rezultāts?
  Varbūt vērts ir kaut ko mainīt, lai tie cilvēki kam ir uzticēts un tiek maksātas algas strādātu tā mērķa vārdā ko sauc par kooperatīvu nevis privātais kantoris?

 10. Labojums: Apmaksātie panikas cēlāji jau sarosījušies.

 11. Panikas cēlāji jau sarosījušies.

 12. Politiķiem nekas cits kā sava maka pildīšana nav interesējis.Politiķiem jārīkojas ,smiekli nāk.

 13. He! He! Pasvepsti v’el un Eiropas Savien’ibas “”kompensacijas parsankciju p’aridar’ijumiem “”sa’nemsKrievijas “”uz’n’em’eji””kam Latvij’a piederR’igas un Valmieras piena p’arstr’ades kombin’ati,bet varb’u jau r’it ar k’apur’k’ed’em izbrauk’as J’usu gan’ibas un ar k’aj’am k’aps uz J’usu klozetpoda…

Draugiem Facebook Twitter Google+