Sankciju karte aizvietos dokumentu kaudzes 1

Ne tikai ASV aktīvi ievieš sankcijas pret dažādām pasaules valstīm. To dara arī Eiropas Savienība un ANO. Piemēram, pret Ziemeļkoreju stājušies spēkā 39 dažādi aizliegumi, kas jāievēro ikvienam ES uzņēmumam. Taču līdz šim bija jāizmaļas cauri simtiem lappušu sarežģītu dokumentu, lai saprastu uzņēmuma iespējas sadarboties ar iecerēto valsti. Lai atvieglotu ES pilsoņu un uzņēmēju dzīvi, uz tehnoloģiskiem jauninājumiem vienmēr kārā, šobrīd ES prezidējošā valsts Igaunija Tallinas digitālā samita laikā izrādīja īpaši izstrādātu sankciju karti, kas ir ērts un viegli saprotams interneta rīks, kurā vien dažu minūšu laikā iespējams gan vizuāli redzēt valstis, pret kurām vērstas sankcijas, gan iepazīties ar sankciju skartajiem uzņēmumiem un personām, kā arī padziļināti iepazīties ar sankciju dokumentāciju.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Iepazīstinot ar jauno rīku, kas ikvienam interesentam kopš 29. septembra pieejams vietnē “www.sanctionsmap.eu”, Igaunijas Ārlietu ministrijas pārstāve, idejas autore un virzītāja Jūli Hīo sacīja, ka digitalizācija ir Igaunijas prezidentūras pamatakmens un arī viena no digitālā samita tēmām ir par privātā sektora un valsts institūciju ciešāku sadarbību, no kā varētu iegūt ES iedzīvotāji.

“Ir simtiem noteikumu un aktu, kam jāiziet cauri, lai uzņēmums būtu drošs, ka, sadarbojoties ar izraudzīto partnervalsti, nepārkāps likumu. Pavisam nesen tika izsludinātas jaunas sankcijas pret Mali un, visticamāk, ka jaunas sankcijas būs vēl. Pēdējā laikā sankcijas tiek aktīvi uzliktas daudzviet, tāpēc ir aktīvi jāseko līdzi izmaiņām, lai nerastos problēmas,” sacīja J. Hīo, kura atklāja, ka viņai pavisam nesen zvanījis kāda maza Igaunijas uzņēmuma vadītājs, kurš prasījis par iespējām sadarboties ar Singapūru un Irānu. “Sankcijas pārzinu diezgan labi un zināju, ka pret Singapūru sankciju nav, taču ar Irānu ir cits stāsts un ar šo valsti sadarboties, nepārkāpjot sankcijas, ir ļoti grūti,” norādīja Igaunijas Ārlietu ministrijas pārstāve. Viņa gan uzsvēra, ka sankciju dēļ pret trešajām pasaules valstīm jebkurš ES uzņēmums raugās ar skepsi. Tāpēc viens no sankciju kartes uzdevumiem būs atgriezt uzticību tām trešajām valstīm, kuras sankciju kartē neparādās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Ārlietu ministrija atzinīgi vērtē Igaunijas izveidoto “Sankciju karti”. “Tas ir novatorisks risinājums šobrīd arvien aktuālākajai nepieciešamībai uzzināt par jaunākajām aktualitātēm ES un ANO noteiktajos ierobežojošajos pasākumos. Šādas kartes izveidošana ir ikdienas lietotājam draudzīga, ļauj ātri un ērti noskaidrot personu interesējošo informāciju. Tā kā Ārlietu ministrija regulāri saskaras ar privātpersonu un juridisku personu iesniegumiem, kuros tiek lūgta aktuālākā informācija par noteiktajiem ierobežojošajiem pasākumiem, kas varētu ietekmēt šo personu uzņēmējdarbību, uzskatām, ka šāda karte būs labs palīgs gan privātpersonām, gan valsts iestādēm,” “LA” vēstīja Ārlietu ministrija.

Šobrīd jaunizveidoto rīku līdz prezidentūras beigām uzturēs paši igauņi, pēcāk to kā dāvanu nododot Eiropas Komisijas pārziņā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.