×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. maijs, 2017
Drukāt

Sankciju sarakstā iekļautie miljardieri slēpti turpina biznesu Latvijā (6)

Foto: LETAFoto: LETA

"SMP Bank" filiāle Elizabetes ielā.

Pēc Krimas aneksijas Eiropas Savienības (ES) un ASV veidotajā sankciju sarakstā iekļautie miljardieri brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi turpina slēpti darboties Eiropā, izmantojot vairākas Latvijā dibinātas firmas un kādu uzticamu sabiedroto no Maskavas, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

To atklājot Lietuvā dzīvojošā Krievijas opozicionāra no kustības “Solidaritāte” Mihaila Maglova veikts pētījums.

Kā vēsta raidījums, brāļiem Rotenbergiem līdz sankciju ieviešanai Latvijā bija viņiem Krievijā piederošās “SMP bank” filiāle. No sankcijām banka izvairījās, jo 2014.gadā to pārsauca par “Meridian Trade Bank” un bankas akcijas nopirka tās menedžments.

Opozicionāra pētījumā esot atklāts, ka pateicoties uzticamiem “SMP bank” darbiniekiem Rotenbergi slēpti turpina biznesu Latvijā.

Rotenbergu uzticamības persona esot Deniss Pospelovs. Viņš savulaik “SMP bank” bijis priekšsēdētāja pirmais vietnieks. Pospelovs uz sava vārda reģistrēja firmas Kiprā, kas savukārt dibināja firmas Maskavā, Sanktpeterburgā un Tjumeņā. Tās būvēja un attīstīja nekustamos īpašumu projektus.

Pirms trim gadiem tieši brīdī, kad rietumi pret Krieviju ieviesa sankcijas, Pospelovs pēkšņi uzrakstīja atlūgumu un augsto amatu bankā atstāja.

Tomēr jau pēc dažiem mēnešiem Rotenberga agrākā bankas vadītāja vārds parādījās Latvijas Uzņēmumu reģistrā, noskaidrojis raidījums. Pospelovs 2014.gada decembrī reģistrēja firmu “DOP Investment”. Tajā viņš ir vienīgais īpašnieks un valdes loceklis.

Divu gadu laikā Pospelovs Latvijā ir izvērsis sazarotu un sarežģītu uzņēmumu struktūru, vēsta “Nekā personīga”. Tajās figurē arī cilvēki, kas savulaik bijuši vai arī joprojām ir saistīti ar “ABLV bank” un tās meitas uzņēmumiem, norāda raidījums.

Viens no šādiem biznesiem ir reģistrēts Lāčplēša ielā. No 2015.gada decembra Pospelova firmai pieder 25% uzņēmumā “Money express credit”. Pospelovs ir firmas padomes priekšsēdētājs. Viens no padomes locekļiem ir Leonīds Kiļs – “ABLV bank” meitas kompānijas “ABLV Asset Management” valdes priekšsēdētājs.

Pēc pēdējiem datiem “Money express credit” apgrozījums bijis 1,9 miljoni eiro un tā nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, kredītiem un juvelierizstrādājumiem. Firmas adresē Pospelovu sastapt raidījumam neizdevās.

Tomēr krietni apjomīgāks Rotenbergu uzticamības personas Pospelova bizness atrodas Skanstes ielas biroju mājā zem viena jumta ar Valsts kontroli, noskaidrojis “Nekā personīga”.

Te ēkas divos stāvos izvietots uzņēmums “IMG”. Un tieši šajos birojos reģistrētas trīs firmas, kuras Pospelovs dibinājis kopā ar “ABLV Asset Management” valdes priekšsēdētājam Kiļam piederošo firmu “LK Investment” un savulaik ar “ABLV Asset Management” saistītā Vadima Burceva uzņēmumu “VIB Investment”.

Firmas “AFI Investīcijas” un “PV Investīcijas” – katra reģistrējusi 1 miljonu eiro lielu pamatkapitālu, bet “Bonds Invest” 9,2 miljonus eiro.

Kā liecina pētījums, šīs firmas izdevušas obligācijas vairāk nekā 48 miljonu ASV dolāru vērtībā un tās tirgo arī ASV un Lielbritānijā.

Arī Krievijā ir reģistrēts uzņēmums ar tādu pašu nosaukumu kā Rīgā “IMG” jeb “Integral Management Group”. Maskavā šī firma tiek uzdota par vienu no lielākajām holdingkompānijām no Austrumeiropas, kam galvenais “sēdeklis” atrodas Rīgā. Starp holdinga partneriem minēta arī “ABLV bank”.

Starp šīs it kā no rietumiem nākušās firmas realizētajiem projektiem uzrādītas tās pašas viesnīcas, biznesa centri un izklaides parki Maskavā, Sanktpēterburgā un Tjumeņā, kurus savulaik brāļu Rotenbergu uzticamības persona Pospelovs bija reģistrējis uz vairākām Kiprā dibinātām firmām. Šobrīd šie īpašumi tiek uzrādīti kā Latvijā reģistrētu firmu investīciju objekti. Viens no tiem arī jauns vairāku daudzstāvu māju guļamrajons netālu no Maskavas, vēsta “Nekā personīga”.

“ABLV Bank” rakstiskā atbildē raidījumam norāda, ka tā stingri ievēro sankciju režīma normas un neapkalpo sankciju sarakstā iekļautās personas. Savukārt par vairāku “ABLV Bank” meitas uzņēmumu valdes priekšsēdētāja Kiļa dalību dažādos ar banku nesaistītos biznesa projektos banka no komentāriem atturējās.

Savukārt viens no Pospelova partneriem Latvijā Burcevs raidījumam norāda, ka viņa rīcībā nav informācijas, kas apstiprinātu “SMP bank” agrākā darbinieka naudas saistību ar brāļiem Rotenbergiem. Tās esot Pospelova privātās investīcijas. Un viņš firmas Latvijā dibinājis tikai tāpēc, ka novērtējis te labo biznesa vidi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ja jau sabiedrība par šio žuļiku ( acīmredzami GAIDĪTO) darbību uzzina no “Nekā personīga”, “Solidaritāte”, – tad kāda mārrutka dēļ jābaro Fuktuku, dienesti ĀM,Iem,FM?

 2. Ko dara Kozlovskis ? Atbildēt

  Slēpjas kādā furgonā ?

 3. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Mīlīši no LA ieslēdz savu aizbildņu iegādātos comentfiltriņus….. LA kā sorosīdu mājas lapa štancē labi pastrādājot

 4. Tas ir ideāls bizness. Ik pa brīdim atrast kādus un ar kādiem saistitos metodoloģiski aptīrīt. Tas ir ideāls biznesa plāns. Kungi un dāmas- priekšlikumus jauniem izaicinājumiem. peocentes garanrējam….

 5. Kāpēc ne, ja viņu rīcībā ir IeM, DP, SAB un lielākā daļa deputātu?

 6. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+