Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Sankciju un rubļa kursa dēļ “Gazprom” peļņa pērn samazinājusies septiņkārt

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas dabasgāzes kompānijas “Gazprom” tīrā peļņa 2014.gadā ir samazinājusies septiņkārt salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un tas noticis ekonomisko sankciju un Krievijas rubļa devalvācijas dēļ, trešdien paziņoja “Gazprom”.

“Gazprom” pirms dažiem gadiem bija ienesīgākā kompānija pasaulē, bet pērn tās tīrā peļņa bija 159 miljardi rubļu (2,8 miljardi eiro), kas ir septiņas reizes mazāka par 2013.gadā gūto tīro peļņu 1,14 triljonu rubļu (20 miljardu eiro pēc pašreizējā maiņas kursa) apmērā, teikts “Gazprom” trešdien publicētā gada pārskatā.

Eiropas Savienība (ES), ASV un vairākas citas Rietumvalstis pērn noteica ekonomiskas sankcijas pret Krieviju tās agresijas Ukrainā dēļ. Savukārt naftas cenu ievērojama krišanās pērn izraisīja Krievijas rubļa kursa samazināšanos pret galvenajām valūtām.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+