Mobilā versija
Brīdinājums +1.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Sankciju un rubļa kursa dēļ “Gazprom” peļņa pērn samazinājusies septiņkārt

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas dabasgāzes kompānijas “Gazprom” tīrā peļņa 2014.gadā ir samazinājusies septiņkārt salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un tas noticis ekonomisko sankciju un Krievijas rubļa devalvācijas dēļ, trešdien paziņoja “Gazprom”.

“Gazprom” pirms dažiem gadiem bija ienesīgākā kompānija pasaulē, bet pērn tās tīrā peļņa bija 159 miljardi rubļu (2,8 miljardi eiro), kas ir septiņas reizes mazāka par 2013.gadā gūto tīro peļņu 1,14 triljonu rubļu (20 miljardu eiro pēc pašreizējā maiņas kursa) apmērā, teikts “Gazprom” trešdien publicētā gada pārskatā.

Eiropas Savienība (ES), ASV un vairākas citas Rietumvalstis pērn noteica ekonomiskas sankcijas pret Krieviju tās agresijas Ukrainā dēļ. Savukārt naftas cenu ievērojama krišanās pērn izraisīja Krievijas rubļa kursa samazināšanos pret galvenajām valūtām.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+