Sports
Ziemas sports

Sanktmoricā uzvar Melbārdis, otrais sensacionāli Žaļims 16

Foto: LETA/AFP

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža sestdien uzvarēja Šveices trasē Sanktmoricā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā, bet otro vietu sensacionāli izcīnīja cita latvieša Uģa Žaļima pilotētais divnieks.

Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu bija līderi pēc pirmā brauciena, bet otrajā uzrādīja otro labāko rezultātu, tomēr summā par 0,17 sekundēm apsteidza Žaļimu ar pieredzējušo stūmēju Intaru Dambi. Tāpat 0,17 sekundes Melbārža divniekam zaudēja arī līdzšinējā Pasaules kausa kopvērtējuma līdera Beāta Hefti no Šveices ekipāža.

Aizvadot pirmās Pasaules kausa sacensības šosezon, Žaļims pēc pirmā brauciena ieņēma ceturto vietu, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu, sasniedzot jaunu trases rekordu.

Kā zināms, Sanktmoricas trasē lielākās priekšrocības ir pilotiem, kas startē beigās, un to pirmajā braucienā veiksmīgi izmantoja Žaļima divnieks. Tikmēr otrajā braucienā Žaļims veica ļoti lieliskas trases beigas.

Iepriekš Žaļims savu pieredzi lielākoties smēlies Eiropas kausa sacensībās, kas deva iespēju arī pagājušajā nedēļas nogalē startēt Sanktmoricā.

Savukārt jaunākais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena ieņēma desmito vietu, bet otrajā braucienā uzrādīja 12.rezultātu, summā atkrītot uz 11.pozīciju.

Turpinājumā sestdien startēs dāmas, bet svētdien notiks četrinieku sacensības vīriešiem.

Latvijas vadošajam bobsleja pilotam Melbārdim šī sezona divniekos sākusies sekmīgi – vispirms viņš ar Dreiškenu ASV trasē Leikpleisidā sezonas pirmajā posmā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam Kalgari trasē Kanādā viņi pirmo reizi bija labākie, kamēr trešajā posmā Altenbergā vēlreiz tika gūta otrā vieta. Savukārt pirmo reizi ārpus labāko trijnieka viņš finišēja pirms nedēļas Kēnigsē, būdams piektais.

Veiksmīgi klājies arī Melbārža četriniekam, kas arī jau četras reizes kāpis uz goda pjedestāla, turklāt Altenbergā arī Ķibermanis četriniekos guva augsto ceturto vietu.

Melbārdis pašlaik ir Pasaules kausa līderis neoficiālajā divnieku un četrinieku kopējā ieskaitē.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Šosezon pirmoreiz četrinieku sacensībās ekipāžas var startēt ar jaukta dzimuma sastāviem.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

LA.lv