×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Sanktpēterburgā gatavojot vērienīgus vēlēšanu rezultātu viltojumus

velesanas2

Krievijā, Sanktpēterburgas pilsētā, tiek gatavota vērienīga 4. marta prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošana, paziņojusi Valsts domes deputāte, partijas “Taisnīgā Krievija” frakcijas priekšsēdētāja vietniece Oksana Dmitrijeva.

Vēlēšanu komisiju locekļiem, draudot ar atlaišanu, liek parakstīt tukšus protokolus, bet tiem, kas piekrīt, tiek izmaksāti pieci tūkstoši rubļu (90 lati), norādīja Valsts domes deputāte. Par šīm norisēm viņu informējuši Sanktpēterburgas iedzīvotāji, arī vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji. “Nāk un zvana skolotāji, komisiju priekšsēdētāji. Rajonu administrācijas viņiem liek līdz sestdienai atvest jau parakstītus tukšus protokolus,” tviterī raksta Dmitrijeva.

“Ar vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļiem strādā individuāli. Draud ar atlaišanu. Piedāvā naudu. Tos, kas atsakās falsificēt, izslēdz no sastāva un aizstāj. Katram komisijas loceklim, kurš ir gatavs parakstīt tukšu protokolu, izsniedz aploksni ar pieciem tūkstošiem rubļu,” norādīja deputāte. “Komisiju numurus un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu vārdus mēs neatklāsim, negribam apdraudēt informatorus. Bet pašus niknākos novērotājus 4. martā norīkosim tieši tur.”

Sūdzības par administratīvo spiedienu saņemtas teju no visiem Sanktpēterburgas rajoniem, norādīja deputāte. Atbilstoši viņas aprēķiniem katram vēlēšanu iecirknim piešķirti no 35 līdz 75 tūkstošiem rubļu. Šī nauda nonāks negodprātīgo komisiju locekļu kabatās, sacīja Dmitrijeva, piebilstot, ka šādas pat summas figurējušas 4. decembra parlamenta vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+