×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. marts, 2012
Drukāt

Sanktpēterburgā un Maskavā notikuši opozīcijas mītiņi

mitins4

Krievijas otrajā lielākajā pilsētā Sanktpēterburgā noticis opozīcijas gājiens un mītiņš “Par godīgām vēlēšanām”, kurā, pēc policijas vērtējuma, piedalījās apmēram 1000 cilvēku.

Gājiens notika pa Trīsvienības tiltu uz Marsa laukumu, un gājiena laikā tā rīkotāji lūdza policijai aizturēt četrus cilvēkus, kuri, pēc organizatoru teiktā, esot provokatori no prokremliskām organizācijām. Policija šos cilvēkus, no kuriem viens bija pingvīna tērpā, aizturēja. Marsa laukumā notika mītiņš, kurā runātāji aicināja nepadoties un rīkot protesta akcijas arī turpmāk.

Savukārt galvaspilsētas Maskavas Jaunajā Puškina skvērā notika atklāta opozīcijas preses konference, kurā runāja “Kreisās frontes” koordinators Sergejs Udaļcovs un Tautas brīvības partijas “Par Krieviju bez patvaļas un korupcijas” līdzpriekšsēdētājs Boriss Ņemcovs. Uz pasākumu bija ieradies arī prokremliskās kustības “Jaunā Krievija” līderis Antons Demidovs, kurš bija pārģērbies par dzejnieku Aleksandru Puškinu un kuram bija plakāts ar uzrakstu “Mans laukums nav domāts revolucionārām sazvērestībām”. Demidovs nodeklamēja Puškina dzejoli “Krievijas apmelotājiem”. Opozīcijas atbalstītāji Demidovam norāva pielīmēto vaigubārdu, saplēsa kreklu un plakātu, bet policija “Jaunās Krievijas” līderim lika atstāt pasākuma vietu.

Pēc policijas vērtējuma, uz opozīcijas pasākumu Jaunajā Puškina skvērā bija ieradušies apmēram 50 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+