×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Sanktpēterburgas Karavīru māšu biedrību reģistrē kā “ārvalstu aģentu” (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Tieslietu ministrija iekļāvusi Krievijas Karavīru māšu komitejas Sanktpēterburgas nodaļu to nevalstisko organizāciju sarakstā, kuras finansējumu saņem no ārvalstīm. Tas izdarīts pēc tam, kad Krievijas Karavīru māšu komiteja ziņoja par Ukrainā karojošajiem karavīriem.

Sanktpēterburgas karavīru māšu apvienības vadītāja Ella Poļakova paziņoja, ka viņai ir pieejama informācija par Ukrainas karā ievainotajiem Krievijas karavīriem, kuri nogādāti Sanktpēterburgā. Nedēļas sākumā intervijā televīzijas kanālam “Doždj” viņa atklāja, ka Sanktpēterburgas Kara medicīnas akadēmijā ir nogādāti aptuveni simts karavīru. Poļakova ir arī Krievijas prezidenta pārraudzībā esošās pilsoniskās sabiedrības un cilvēktiesību padomes locekle.

“Ja cilvēki masveidīgi pēc komandieru pavēlēm ar tankiem, bruņutransportieriem un ieročiem iebrauc citas valsts teritorijā, tad tas ir iebrukums,” sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” sacīja Poļakova. Viņa arī paziņoja, ka Dagestānā dienējošajiem Krievijas armijas karavīriem tiek maksāti 250 tūkstoši rubļu (5120 eiro) par karošanu Ukrainā. Poļakovas vadītā organizācija pēc šiem izteikumiem Krievijā tikusi reģistrēta kā “ārvalstu aģents”.

Saskaņā ar 2012. gadā Krievijā pieņemto likumu ikvienai organizācijai, kura saņem finansējumu no ārvalstīm, jāreģistrējas kā “ārvalstu aģentam”. Šis likums paredz arī to, ka jebkuram šādas organizācijas izplatītajam paziņojumam jāseko norādēm, ka šī organizācija “pilda ārvalstu aģentu funkcijas”.

Krievija joprojām noliedz, ka tās karavīri karotu Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nejēga 29. augusts, 2014 18:20 Atbildēt

    Kas liedz Latvijai par” ārvalstu aģentu”pasludināt Saskaņas centru? Maskavai taču iebildumu nebūs.

    Doma jau laba,bet tie paši aģenti jau vairumā ir valdībā un sevi tak neizdos un nesodīs!

  2. Jā, pēc VDK klasifikācijas (Putins jau pats to terminu neizdomāja, to viņam iemācīja VDK skolā) viņi ir “ārvalstu ietekmes aģenti” un mūsu valsts pārvaldē tādu ir ne mazums. Visi viņi runājot slēpjas aiz demokrātijas un vārda brīvības maskas, bet īstenībā pēc savas pārliecības nav lojāli valstij. Viņi stāsta, ka ir lojāli šai valstij, kaut gan šī ticamības pakāpe ir tāda pat kā Putinam, kurš apgalvo, ka Ukrainā nekaro Krievijas karaspēks. Jūs taču saprotiet, ka, piemēram, tankus un “Grad” iekārtas separātisti ir nopirkuši Ukrainas saimniecības preču veikalos, Krievijas desantnieki ir “apmaldījušies” Ukrainā, bet Krievijas armijas klātbūtne Ukrainā taču nav pierādīta, vai nē! Un Putinam ir labi skolnieki Latvijā.

  3. … Steidzigi sekot Kremla piemeram un pasludinat ZZS, SX un LKA par ‘arvalsts agenturam’, kuras sanemot arvalsts atbalstu dazados veidos par Kremla linijas sludinasanu ir sevis tadas pieradijusas …

  4. Kas liedz Latvijai par” ārvalstu aģentu”pasludināt Saskaņas centru? Maskavai taču iebildumu nebūs.

Draugiem Facebook Twitter Google+