Uncategorized

Sanktpēterburgas policija konfiscē gleznu, kurā redzams Putins naktskreklā 0

Foto – AFP

Krievijas policija kādā Sanktpēterburgas māksla galerijā konfiscējusi gleznu, kurā valsts prezidents un premjerministrs Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs attēloti, tērpušies sieviešu apakšveļā.

Kopumā Krievijas policija no Sanktpēterburgas Varas muzeja, kas izveidots kāda dzīvokļa divās istabās, aizvedusi četras mākslinieka Konstantīna Altuņina gleznas. Vienā no tām redzams Putins, kurš tērpies sieviešu naktskreklā, un Medvedevs, kurš uzvilcis krūšturi. Citā izsmieti Krievijas Valsts domes deputāti, kuri atbalstīja rietumos asi kritizēto likumu, kas nosaka sodu par homoseksuālisma propagandu. Vēl kādā galerijā iepriekš apskatāmā gleznā Altuņins uzgleznojis Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhu Kirilu, kura augums ir rotāts tetovējumiem. Ceturtajā gleznā Krievijas likumdevēja Vitālija Milonova seja uzgleznota uz homoseksuālistu kustības karoga varavīksnes krāsās. Viņš sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” prātoja, ka “gleznas ir nepiedienīgas un ar nepārprotami pornogrāfisku raksturu”.

Drīz pēc gleznu konfiskācijas to autors Konstantīns Altuņins devās Franciju, kur lūdza politisko patvērumu, raidsabiedrībai BBC atklājis Sanktpēterburgas varas muzeja direktore Tatjana Titova. Savukārt muzeja īpašnieks Aleksandrs Donskojs sacīja, ka policija gleznas aizvedusi bez jebkāda paskaidrojuma vai ordera.

LA.lv