×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Sanktpēterburgas vēsturnieks par kolaboracionismu 2. Pasaules karā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. maijā pulksten 17.00 viesnīcas “Avalon” konferenču zāle Starptautiskā mediju klubs “Formāts A3” aicina uz tikšanos ar Krievijas vēsturnieku Borisu Kovaļovu, portālam LA.lv pavēstīja mediju kluba pārstāvji.

Boriss Kovaļovs ir vēsturisko zinātņu doktors, Krievijas ZA Vēstures institūta (Sanktpēterburga) vadošais zinātniskais līdzstrādnieks, Novgorodas Valsts universitātes profesors, speciālists un starptautiskais eksperts ļoti sarežģītā un diskutablā jomā – kolaboracionisms Otrā pasaules kara laikā.

Viņš sarakstījis grāmatu “Krievijas iedzīvotāju ikdienas dzīve nacistu okupācijas laikā” – unikālu dokumentu, kas stāsta par to, kā ierindas cilvēki izdzīvojuši okupētajās teritorijās. Kur bija robeža starp sadarbību un nodevību, kādi bija patiesie cilvēku motīvi? Vai mūsdienās iespējams attaisnot kolaboracionismu?

Šis darbs ir kļuvis par vienu no iespējamākajiem kandidātiem balvas “Apgaismotājs” (Prosvetiteļ) iegūšanai, kas tiek piešķirta labākajai zinātniski populārajai grāmatai.

Rīgā autors prezentēs arī savu jauno grāmatu “Brīvprātīgie svešajā karā. Zilās divīzijas vēstures lappuses” par 250. vērmahta divīziju no spāņu brīvprātīgajiem, kas ieguvusi šo nosaukumu spāņu fašistu kustības “Falanga” militārās uniformas krāsas dēļ.

Ieeja brīva, piesakoties pa e-pastu medijuklubs@gmail.com. Uz šo e-pastu var sūtīt arī jautājumus vēsturniekam

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+