×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Santa Didžus festivālā Polijā saņēmusi labākās aktrises balvu

Matīsa Markovska fotoMatīsa Markovska foto

Nedēļas nogalē Latvijas Leļļu teātris ar Dmitrija Petrenko iestudēto izrādi “Kaštanka” piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā “Valise” Lomžā (Polija), un kā labāko aktrisi 14 izrāžu konkurencē apbalvoja Latvijas Leļļu teātra aktrisi Santu Didžu, kura izrādē atveido sunītes Kaštankas lomu, LA.lv uzzināja teātrī.

“Protams, ka esmu ļoti priecīga un laimīga. Tas ir dubultprieks – gan tāpēc, ka festivālā neviens mani nepazīst un vērtē tikai aktierdarbu, ko redz, gan tādēļ, ka leļļu teātra aktierim tikt pie šādas atzinības ir ļoti mazas iespējas. Tā ir liela laime – strādāt ar režisoru, kurš tevi saprot, un kuru saproti tu, un man šāds režisors ir Dmitrijs Petrenko,” sajūtās pēc balvas saņemšanas dalās Santa Didžus.

Izrāde “Kaštanka”, kurā Antona Čehova stāsts skatītājiem tiek nodots bez teksta palīdzības, izmantojot plašu citu teatrālo līdzekļu arsenālu, pie skatītājiem nonāca šī gada janvārī. Izrādes mērķauditorija ir pieaugušie un skolas vecuma bērni, ar kuriem režisors poētiskā veidā vēlējies runāt par māju un piederības sajūtu, ko katrs jūtam pret kādu īpašu vietu un cilvēkiem. Santa Didžus iestudējumā atveido vienīgo “neleļļu” lomu, bez kādiem palīglīdzekļiem vai teksta izspēlējot plašo Kaštankas pārdzīvojumu un ilgu stāstu un gūstot atzinību par sarežģīto aktierspēli arī no pašmāju teātra kritiķiem.

Lai iekļūtu festivāla “Valise” programmā, kurā tiek apkopoti iestudējumi, kas izceļas ar novatoriskiem leļļu, vizuālā un objektu teātra formu meklējumiem, Latvijas Leļļu teātrim bija jāiztur 150 izrāžu konkurence, no kurām festivāla pamatprogrammai tika atlasītas 14. Lielākā daļa iestudējumu bija paredzēti pieaugušo auditorijai un uz festivālu ceļoja no Eiropas un Āzijas valstīm, pastāstīja Rūta Petrauska, teātra Mārketinga un komunikāciju nodaļas vadītāja.

Izrādi “Kaštanka” Latvijas Leļļu teātrī pirms sezonas slēgšanas vēl var pagūt noskatīties 11. jūnijā plkst. 15. Izrādes veidotāji brīdina – tā nav piemērota bērniem, kas jaunāki par septiņiem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+