×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Santas Kasparsones dziesmas – runā, cieš un mīl

Kasparsone

Šajā pavasarī Santa Kasparsone prezentēja savu trešo albumu “Sameklē mani” un dziesmu “Mīlestības zieds”, ko izpilda kopā ar ilggadējo skatuves partneri Ēriku Gruzniņu. Albumā iekļautās dziesmas ir par nelaimīgu mīlestību, vientulību, draudzību un daudz ko citu, kas šajā dzīvē ir ļoti svarīgs. Santa atzīst, ka raksta to, ko pati gribētu lasīt – dažreiz smeldzoši līdz asarām, kad sāp, kad tevi nesaprot… Taču tādas dziesmas ir vajadzīgas, tās var palīdzēt saprast sevi un citus, kaut ko mainīt, izraudāties vai pasmaidīt.

Santa atklāj, ka jaunais albums ir viņas dvēseles pilnbrieda spogulis. “Visas dziesmas ir īpaši rakstītas šim albumam, tajās ir stāsts – mans dzīves stāsts. Rakstot šīs dziesmas, šoreiz ne tik būtiska bija melodija, bet vārdi – tajos ir jāieklausās. Vēl šajā albumā ir trīs dziesmas, kuras es nedziedu viena, bet dziedu ar visiem trim skatuves partneriem, kas man jelkad ir bijuši – Raimondu Grozu – manu brāli, Ēriku Gruzniņu, kura vārds komentārus neprasa, un Hariju Joniškānu – dziedātāju un vienkārši cilvēku, ar kuru kopā dziedāt bija viens no maniem lielākajiem sapņiem, nu tas ir piepildījies. Vēl viena priecīga ziņa visiem, kas mīl dziedāt, – albuma beigās ir pievienotas trīs manu dziesmu fonogrammas, un tie, kas iegādājas albumu, drīkst tās izmantot savos priekšnesumos,” smaidot teic Santa.

Zīmīgs ir Santas jaunākā albuma nosaukums – “Sameklē mani”. Tas mudina iepazīt Santu pašu, dzīvi un apkārt notiekošo kopumā. “Daudzās dziesmās ir mans dzīves stāsts, un, kad klausītāji mani uzrunā, dīvaina sajūta rodas tad, kad šie stāsti sakrīt ar citu stāstiem. Mums visiem ir kopēja viena sajūta – mīlestība, kas gan sāp, gan dziedē, gan ceļ debesīs. Klausoties manas dziesmas, šī sajūta aizkustina daudzu sirdis – tā saka cilvēki,” domīgi noteic Santa.

Viņa neslēpj, ka labprāt atkal atgrieztos šlāgeraptaujā, jo bijis tāds dzīves brīdis, kad viņai nebija ko teikt, bet tagad ir! “Manas mūzikas cienītājiem un sen nedzirdētā dueta ar Ēriku atbalstītājiem esam sagatavojuši dāvanu, jaunu dziesmu “Mīlas zieds”, kas, protams, tiks iesniegta šlāgeraptaujai. Un tā nebūs vienīgā dziesma. “Mīlas zieds” man ir īpaša dziesma. Ja mani neuzrunātu iedziedāt šo dziesmu, iespējams, ka tik drīz mana trešā albuma nebūtu. Cilvēks, kas ir saistīts ar šo dziesmu, ir arī mans atbalstītājs albuma tapšanai – Arimanda Rode, tāpēc ar lielāko prieku iesniegšu aptaujai dziesmu “Sakuras stāsti”,” priecīgi atklāj Santa. “Sakuras stāsti” nav Santas autordarbs. Mūzikas autors ir Gatis Lazdāns, bet vārdus sarakstījis Aleksandrs Kalniņš. “Šī dziesma atšķiras no mana rokraksta, pirmkārt – dziesma ir mažorā. Šajā skaņkārtā man vēl nav nācies sakomponēt nevienu dziesmu. Ļoti gaiša, emocionāla dziesma par draugiem, mīlestību un ziediem. Paldies Jānim Viduskalnam par uzfilmēto dziesmas videoversiju,” teic Santa. Dziedātāja neslēpj, ka viņai patīk būt televīzijā, jo tas ir ieguldījums, kas paliks mantojumā ne tikai klausītājiem un skatītājiem, bet arī ģimenei, bērniem un, iespējams, mazbērniem.

Santas pirmā koncerttūre noslēdzās 7. jūnijā Līvānos. Atceroties saspringto koncertēšanas laiku, Santa nosaka: “Tas bija aktīvs mēneša maratons, kad koncertus kopā ar manu maestro Kasparu Kasparsonu sniedzām visās brīvdienās, reizē arī mācību gada noslēgums, izlaidumi. Esmu mūzikas skolotāja Jēkabpils 3. vidusskolā, un viss bija jāsavieno tā, lai netraucētu muzicēšanai un darbam skolā, bet es izturēju, tagad mazliet ievilkšu elpu, un augustā, septembrī jau sāksim atkal.” Santas koncerti gaidāmi Rikavā, Rēzeknē, Ludzā, Daugavpilī, Cēsīs un Siguldā. 25. jūlijā būs atkalsatikšanās koncerts “Panāc pretī” kopā ar ilggadējo skatuves partneri Ēriku Sēlijā, “Zvejnieklīcī”.

Līdz ar albuma iznākšanu mūziķim noslēdzas kāds dzīves posms, bet reizē tas ir arī kaut kā jauna sākums. “Šobrīd es vēl esmu emociju pilna par paveikto. Esmu sajūsmā par lielo mīlestību, ko dāvāja man klausītāji. Tas bija tik patiesi un aizkustinoši, kad redzēju cilvēku acīs asaras dziesmu laikā un pēc koncerta, simtiem dāvāto ziedu, kas pildīja manu viesistabu,” atminas Santa un atklāj: “Tas lika man aizdomāties, ka tas, ko daru, dod cilvēkiem prieku. Es esmu smaidīga dzīvē, bet manas dziesmas nesmaida, tās runā, cieš un mīl… Turpināšu radīt jaunas dziesmas, dalīšos ar tām radio un televīzijā. Tagad baudīšu sauli, jūru, ezerus, ziedošas pļavas un savu iemīļoto mežu, kas pilns ar sēnēm un ogām – smelšos iedvesmu no dabas mātes!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+