×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Santas Zapackas un Harija Ozola jubilejas koncerti visā Latvijā

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats
Varbūt noder!

27. II 19.00 Bauskas kultūras centrā

14. III 18.00 Jēkabpils tautas namā

20. III 19.00 Ventspils kultūras centrā

21. III 17.00 CATA kultūras namā Cēsīs

9. IV 19.00 Jelgavas kultūras namā

9. X 19.00 Talsu tautas namā

30. X.19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www. Bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 6

Jubilejas lielkoncerts

8. III 18.00 VEF Kultūras pilī

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 20

Šajā ziemas posmā duets Santa Zapacka un Harijs Ozols aptaujā piedalās ar jaunu dziesmu “Var jau tā”. Un vēl šis gads duetam ir zīmīgs ar to, ka tiek svinēta 10 gadu jubileja uz skatuves, tāpēc šajā svētku gadā mākslinieki sagatavojuši īpašu programmu.

Jubileju Santa un Harijs svinēs visā Latvijā, bet īpašs lielkoncerts būs 8. martā VEF Kultūras pilī. Tas būs īpašs ar to, ka koncerta apmeklētāji varēs kopā ar Santu un Hariju izdziedāt vismīļākās un populārākās dueta dziesmas. Vēl brīnišķīgāku šo koncertu padarīs viesi – apburošā dziedātāja Ieva Akuratere, dziedošais Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, skaistas, karstasinīgas dejas dejos Viola Abramova-Mailīte un Rihards Mailītis, un, protams, emocionāli piesātināts būs Santas un viņas meitas Anetas Zapackas duets. Par jauku muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Lūdzu Santu mazliet ieskicēt viņu dueta aizsākumu pirms 10 gadiem. “Harijs saka, ka tas bija 2. aprīlis. Es atceros, ka tā bija skaista pavasara diena, kad ar Hariju satikāmies pie Dailes teātra, jo blakus atradās Harija tā laika darba vieta – BRG mūzikas ierakstu izdevniecība. Pirms tam bijām sarakstījušies internetā, kur noskaidrojām, ka es ierakstu savu pirmo albumu un Harijam ir iespēja palīdzēt ar tā izdošanu. Ierakstot albumu, izrādījās, ka pietrūkst divas dziesmas, kuras Harijs uzrakstīja. Viena dziesma ar nosaukumu “Dzīves vilcienā” kļuva par albuma tituldziesmu un otra mūsu dueta dziesma “Aizver acis” vēl joprojām ir viena no populārākajām dziesmām,” smaidot saka Santa un piebilst: “Šajos 10 gados, kopš sadarbojamies, es Hariju uztveru jau kā ģimenes locekli. Mēs varam runāt par visdažādākajām tēmām. Viņš man ir devis daudz zināšanu. Savstarpējais atbalsts ir svarīgs gan uz skatuves, gan ikdienā. Kas vispār ir dzīve sievietei, ja viņai nav blakus kāds burvīgs vīrietis? Man ir dubulti paveicies – man ir brīnišķīgs vīrs un arī lielisks skatuves partneris.” Savukārt Harijs Ozols uzskata, ka dueta panākumu pamatā ir divi galvenie iemesli: “Mēs abi skatāmies vienā virzienā un protam viens otrā ieklausīties.” Santa ir pārliecināta, ka katram ir vajadzīga otra puse. “Viens ir tas, ka tu vari paļauties uz šo cilvēku, otrs – tomēr ir labi, ja ir kāds, kurš var dot padomu, pateikt, ka kļūdies. Ir grūti, ja nav atbalsta, un tas var būt gan vīrs, gan tēvs. Tas var būt arī partneris profesionālajā darbībā kā mēs ar Hariju.”

“Ja mūziķis jūt, ka viņš klausītājam ir vajadzīgs, tas dod enerģiju un spēku strādāt,” ir pārliecināts Harijs un neslēpj, ka “savu muzikālo darbību bez Santas tagad būtu grūti iedomāties. Svarīgi, kāda ir mākslinieka attieksme pret radošo darbību, to viņš pats var ietekmēt, lai nepadarītu par rutīnu. Mums slodze nav tik liela, lai nevarētu ievilkt elpu.” Savukārt Santa neslēpj, ka abu satikšanās ir veiksme, jo Harija dziesmas ir saviļņojošas.

Harijs un Santa kopīgi iedziedājuši jau trīs albumus – “Pasaules vējos”, “Aiz vārdiem” un “No vienas puses pie otras”. Jāpiebilst, ka albumi “Pasaules vējos” un “Aiz vārdiem” 2006. un 2007. gadā nominēti Mūzikas ierakstu gada balvai kā attiecīgā gada labākais šlāgeralbums. Abi dziedātāji vairākus gadus veiksmīgi piedalās Latvijas šlāgeraptaujā, ieņemot vietas pirmajā desmitniekā. Jaunākās aptaujas dziesmas teksta un mūzikas autors ir Harijs Ozols. Par to Santa saka: “Dziesma “Var jau tā” ir par to, ka ir cilvēki, kuri deklarē, ka viņiem ir labi vieniem, ka viņiem nevienu nevajag un tā tālāk, bet būtībā cilvēks pa īstam laimīgs var būt tikai kopā ar mīļoto cilvēku. Protams, nav viegli tādu atrast, bet, ja esi atradis, tad centies darīt visu, lai viņu nezaudētu.”

Rudenī izskanēs pēdējie jubilejas koncerti, bet galvenais notikums būs 25. oktobrī koncertzālē “Rīga”, kad tiks rīkots piemiņas vakars izcilajai aktrisei, Harija mammai Antrai Liedskalniņai 85 gadu jubilejā. “Viņai šogad apritētu 85 gadi. Kad rīkojām izcilās aktrises 80 gadu jubilejas koncertu, plānojām, ka tas būs pēdējais. Tomēr sapratām, ka tagad, pēc pieciem gadiem, joprojām ir paaudze, kas viņu pazīst un atceras, tāpēc vasaru veltīsim ne vien jaunām dziesmām, bet vāksim materiālus, lai atceres koncerts izdotos fantastisks. Tā būs mākslinieces benefice,” ieceres atklāj Santa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+