×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Sāp nevis sirds, bet nervs

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

Lasītājs jautā: “Lai gan man ir tikai 24 gadi, jūtu sāpes sirdī. Biju pie ģimenes ārsta, bet pēc rūpīgas izmeklēšanas man neko neatklāja. Taču nepatīkamā sajūta ir vēl joprojām. Ko vajadzētu darīt?”

 

Vaina noteikti nav sirdī, pārliecināts ģimenes ārsts Andris Baumanis. Tik ilgas sāpes sirds kaitēm nav raksturīgas. Sirds var sāpēt tikai infarkta vai iedzimtas sirds patoloģijas gadījumā, bet jauniem cilvēkiem tas vai nu nav aktuāli, vai – iedzimtības gadījumā – nekad nenotiek pēkšņi.

Esmu saskāries ar līdzīgiem jautājumiem, un iemesls vienmēr slēpies mugurkaulā. No tā uz starpribu spraugu vijas nervs, kura kairinājums arī ir sāpju cēlonis. Lai izvairītos no nerva sāpēm, jātrenē mugura – regulāri jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Vienlaikus tā tiks trenēta sirds.

Sāpes var provocēt arī tas, ka netiek ievērota mērenība – sportošanu nedrīkst uzsākt par strauju, jo mugurkauls var neturēt slodzi. Ja kādu laiku nav sportots, jādodas pie daktera un jāuztaisa kardiogramma. Ja tā neatklās traucējumus sirdsdarbībā, ārsts izlems, vai nepieciešama cita veida izmeklēšana.

Savukārt tiem, kas intensīvi sportojuši, nevajadzētu krasi pārtraukt fiziskās aktivitātes. Miokarda muskulis ir trenēts un pieradis pie slodzes, tādēļ tādas izmaiņas dzīvesveidā nav vēlams pieļaut.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+