Kultūra
Teātris un kino

Sapiņķerēties un samudžināt. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks sieviešu stendaps “Mudžeklis”0

Publicitātes foto

Piektdien, 31. maijā, plkst. 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstādē notiks sieviešu stendaps “Mudžeklis”, kurā tiks aktualizēts jautājums par sievietes ne-lietderīgām prasmēm, LA.lv uzzināja muzejā.

Adīt, tamborēt, pīt. Kārtot, notraukt putekļus un klāt galdu. Tās ir prasmes, ar ko sieviete var lepoties saietos un sociālajos tīklos. Var. Bet cik tad var? Cik var sevi izteikt ar lietderību un kārtību? Kāpēc lai vienreiz nevarētu citādāk?

Šoreiz “Sieviešu Stendapa” sievietes grib dot vārdu nelietderīgām prasmēm.

Prasmēm sapiņķerēt un mudžināt. Pamosties sapinkātu matu ērkulī. Sapīties vārdos vai attiecībās ar cilvēkiem un lietām.

Par saviem lietderīgajiem vai nelietderīgajiem mudžekļiem stāstīs Inga Gaile, Katrīna Rudzīte, Aiva Birbele, Sanita Grīna un Agnese Logina. Stendapu vadīs Ieva Viese-Vigula.

Pirms stendapa, no plkst. 17 līdz18 visi interesenti ir aicināti pievienoties mākslinieces Elīnas Brasliņas mudžekļu izgatavošanas meistarklasei, ņemot līdzi un iemudžinot arī savas personiskās lietas.

Ieejas maksa: 5 eiro, pirms pasākuma iespējams apskatīt izstādi “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība”.

“Sieviešu Stendaps” ir 2015. gada 8. martā dibināta sieviešu apvienība, kurā izaugušas un attīstījušās tādas nozīmīgas Latvijas izklaides industrijas pārstāves kā Aiva Birbele un Džemma Sudraba.

Regulāri stendapā piedalās kinorežisore Alise Zariņa, kinorežisore Marta Elīna Martinsone, rakstniece Inga Gaile, biedrības “Wings for Wheels” vadītāja Baiba Baikovska, vides aktīviste Mairita Lūse, kino zinātniece Ieva Viese Vigula, kino pētniece un kuratore Agnese Logina, tulkotāja Justīne Vernera.

Katru mēnesi stendapā savus spēkus izmēģina vismaz viena jauna dalībniece vai dalībnieks.

LA.lv