Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
29. decembris, 2014
Drukāt

Sapņos skatām tikai redzētas sejas. 13 interesanti fakti par sapņiem (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

– Sapņus redz visi cilvēki, arī tad, ja daudziem pašiem šķiet, ka viņi tos neredz. Individuālās īpatnības nosaka to, vai cilvēks spēj vai nespēj atcerēties nosapņoto.

– Sapņus patiešām neredz tikai tie cilvēki, kuri jau piedzimuši akli – viņu sapņi aprobežojas tikai ar smaržas, skaņu, emociju un garšas sajūtām. Cilvēki, kuri kļuvuši akli pēc piedzimšanas, sapņus redz tāpat kā visi pārējie.

– Sapnī cilvēki redz tikai to cilvēku sejas, kurus redzējuši dzīvē. Viņi var viņus nepazīt un neatcerēties, taču redzējuši ir katrā ziņā.

– Pirmo piecu minūšu laikā pēc pamošanās cilvēks spēj atcerēties aptuveni pusi sapnī redzētā. Vēlāk – jau vairs tikai desmito daļu.

– Aptuveni 12% cilvēku redz tikai melnbaltus sapņus. Vēl 25 gadu vecumu nesasniegušo vidū šis rādītājs ir tikai aptuveni 4,5%.

– Izrādās, to cilvēku, kuri redz krāsainus sapņus, skaits kļūst aizvien lielāks. Zinātnieki pauž, ka tas esot saistīts arī ar pāreju no melnbaltās uz krāsaino tālrādi.

– Sapņi ir simboliski. Ja cilvēks par kaut ko uzmācīgi domā jeb “sapņo”, tad īstajā sapnī viņam katrā ziņā parādīsies kaut kāda zīme.

– Visbiežāk sapņi demonstrē negatīvas emocijas.

– Vispopulārākais emocionālais stāvoklis miegā ir trauksmes sajūta.

– Sapņus var iespaidot ārējie faktori. Piemēram, kaimiņa dziedāšana aiz sienas spēj gulētāju pārcelt miegā uz koncertzāli.

– Vīrieši sapnī redz aptuveni 70% vīriešu, savukārt sievietēm vīriešu–sieviešu proporcija ir aptuveni vienāda.

– Vismaz divas trešdaļas cilvēku atbilstoši sapņu motīviem izjūt dežavū.

– Sapņus redz arī dzīvnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir gadījies arī tā, ka sapnis pēc kāda laika precīzi piepildās .

Šodien – Jauns mēness Zivīs. Ko drīkst darīt, no kā atturēties?Februāra jaunais mēness ir īpaši svarīgs, ņemot vērā to, kas tas iekrīt mēneša beigās. Jauns mēness februāra beigās vai marta sākumā nozīmē jauna posma sākumu dzīvē, enerģijas atjaunošanos, organisma pārkārtošanos.
Draugiem Facebook Twitter Google+