×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Sapņos skatām tikai redzētas sejas. 13 interesanti fakti par sapņiem (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

– Sapņus redz visi cilvēki, arī tad, ja daudziem pašiem šķiet, ka viņi tos neredz. Individuālās īpatnības nosaka to, vai cilvēks spēj vai nespēj atcerēties nosapņoto.

– Sapņus patiešām neredz tikai tie cilvēki, kuri jau piedzimuši akli – viņu sapņi aprobežojas tikai ar smaržas, skaņu, emociju un garšas sajūtām. Cilvēki, kuri kļuvuši akli pēc piedzimšanas, sapņus redz tāpat kā visi pārējie.

– Sapnī cilvēki redz tikai to cilvēku sejas, kurus redzējuši dzīvē. Viņi var viņus nepazīt un neatcerēties, taču redzējuši ir katrā ziņā.

– Pirmo piecu minūšu laikā pēc pamošanās cilvēks spēj atcerēties aptuveni pusi sapnī redzētā. Vēlāk – jau vairs tikai desmito daļu.

– Aptuveni 12% cilvēku redz tikai melnbaltus sapņus. Vēl 25 gadu vecumu nesasniegušo vidū šis rādītājs ir tikai aptuveni 4,5%.

– Izrādās, to cilvēku, kuri redz krāsainus sapņus, skaits kļūst aizvien lielāks. Zinātnieki pauž, ka tas esot saistīts arī ar pāreju no melnbaltās uz krāsaino tālrādi.

– Sapņi ir simboliski. Ja cilvēks par kaut ko uzmācīgi domā jeb “sapņo”, tad īstajā sapnī viņam katrā ziņā parādīsies kaut kāda zīme.

– Visbiežāk sapņi demonstrē negatīvas emocijas.

– Vispopulārākais emocionālais stāvoklis miegā ir trauksmes sajūta.

– Sapņus var iespaidot ārējie faktori. Piemēram, kaimiņa dziedāšana aiz sienas spēj gulētāju pārcelt miegā uz koncertzāli.

– Vīrieši sapnī redz aptuveni 70% vīriešu, savukārt sievietēm vīriešu–sieviešu proporcija ir aptuveni vienāda.

– Vismaz divas trešdaļas cilvēku atbilstoši sapņu motīviem izjūt dežavū.

– Sapņus redz arī dzīvnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir gadījies arī tā, ka sapnis pēc kāda laika precīzi piepildās .

Draugiem Facebook Twitter Google+