Foto: Fotolia

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una Bernatoviča 0

Lūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ

Reklāma
Reklāma

Neatbildētie jautājumi

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Veselam
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17
Lasīt citas ziņas

Ja kaut kas būtisks notiek sievietes dzīvē, viņa mēdz mainīt arī savu izskatu. Taču kardinālas vizuālās pārmaiņas ir tikai cita izkārtne, ja nekas nenotiek ar saturu. Visvienkāršāk, protams, ir blondus matus nokrāsot melnus vai ugunīgi rudus, izaicinoša grima vietā no tā atteikties vispār, sportisku apģērbu un apavus aizstāt ar romantiskiem tērpiem un augstpapēžu kurpēm. Pēc šādām pārvērtībām pirmajā brīdī droši vien neviens nepazīs, tomēr tas būs kā mirklis karnevālā.

Mainot stilu, jāmaina arī tēls. Šo abu jēdzienu izpratne mūsdienās nav strikti formulējama, taču speciālisti izpratni par tēlu saista ar izskata, izturēšanās, rīcības, uzskatu, valodas, balss tembra, manieru, gaitas, žestu un citu raksturīgu pazīmju kopumu – kādi esam citu cilvēku acīs un vērtējumā. Savukārt stils nozīmē paņēmienus sava tēla radīšanai, tostarp kosmētikas, parfimērijas, apģērba, apavu, aksesuāru izvēli, matu sakārtojumu un pat dzīvesvietas un automašīnas izvēli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stiliste, tēla veidošanas skolas un studijas “Unastyle” vadītāja Una Bernatoviča uzsver, ka ne vienmēr izdodas mainīties kardināli un uz visiem laikiem, jo dzīves gaitā mainās mode, radītā tēla aktualitāte. Stils visbiežāk mainās līdz ar sociālo statusu – ir jauns, prestižs darbs, paaugstinājums amatā, vai, gluži pretēji, ārējais izskats kavē virzīties pa karjeras kāpnēm. Cits vizuālu pārmaiņu iemesls ir vēlme iepatikties cilvēkam, kurš ģērbjas citādi, vai vēlmju, uzskatu maiņa vai sajūta, ka pašapziņa ir pāraugusi līdzšinējo tēlu, citreiz – atklāsme, ka pretējā dzimuma pārstāvji vairs nepievērš pienācīgu uzmanību vai apkārtējie sāk izteikt nepārprotamus mājienus. Dažkārt vienkārši gribas sākt jaunu dzīvi!

Solis pareizā virzienā

Una Bernatoviča atgādina, ka stila mainīšana nav vienas dienas pasākums – jaunu vērtību atrašana, apgūšana un izmantošana ir ilgstošs darbs, jo jāpāriet no es gribu mainīties uz es mērķtiecīgi mainos. Tas neattiecas uz pārmaiņām kāzu, ballītes u.tml. pasākumu ietvaros.

Lai sāktu pārmaiņas, vispirms jāsaprot savs pašreizējais un vēlamais stils. Tikpat būtiska ir atbilde uz jautājumu, ko vēlaties panākt un cik lielām pārmaiņām esat gatava. Stiliste Una Bernatoviča iesaka noskaidrot savu krāsu paleti, jo, mainot stilu, nevajadzētu krist galējībās.

Esat pieradusi pie sporta apaviem, mugursomas un īsa matu sakārtojuma, bet sapņojat par augstpapēžu kurpēm, pieguļošām kleitām un mūsdienīgu grimu? Pirms maina garderobi, jāpiedomā par paradumiem. Iespējams, jāsāk ar to, ka jānomet daži kilogrami svara vai mazliet jāuzbarojas. Apmeklējot ierastos veikalus, ir vērts ielūkoties nodaļā ar sievišķīgiem piedāvājumiem – šallītēm, jaciņām, svārciņiem. Sākumā ieteicams izvēlēties kaut ko neuzkrītošu un ērtu. Internetā var aplūkot videopamācības, kā lietot dienas grimu, ieveidot matus, uzklāt lūpām maigu spīdumu. Pašķirstot žurnālus, var smelties idejas, kā pielāgot aksesuārus.

Kad izskats nokomplektēts, nākamais solis ir runas maniere, žesti, gaita.

Stiliste mudina pārmaiņas ieviest pakāpeniski, jo apkārtējie jauninājumus var uztvert atšķirīgi, pat ar kritiku un neizpratni. Nepieradušai pie sava jaunā tēla, komentāri un attieksme var nostiprināt pārliecību, ka jaunievedumi ir aplami.