×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Vai iespējams Maskavas, Pekinas un Vašingtonas trīsstūris? (17)

warfare

Saskaņā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina 2016. gada 5. aprīļa rīkojumu valsts finansiāli atbalstījusi “zinātniski izglītojošu programmu” ar nosaukumu “Krievijas valsts: jauns posms”. Tātad Kremļa uzdevumā un par valsts līdzekļiem tiek īstenots projekts, kura ietvaros Jurijs Tavrovskis nu nācis klajā ar apcerējumu “Jalta-2”.

Apakšvirsraksts jau izsaka Kremļa balstītās domnīcas projekta būtību: “Vai iespējams vienādu leņķu trīsstūris Maskavas, Pekinas un Vašingtonas attiecībās?”

Tavrovskis citē Putina, Sji Dziņpina un Trampa izteikumus, no kuriem izriet, ka lielvalstis stingrāk aizstāvēs savas nacionālās intereses. Apcerējuma autors ir pārliecināts, ka Krievijas un Ķīnas vēl ciešākai sadarbībai ir labas izredzes, bet būšot vēl jāpagaida, līdz skaidrāks kļūs Trampa skatījums.

Prātojot par zināmām strāvām un vēsmām Maskavā, Vašingtonā un Peki­nā, Tavrovskis pauž optimismu, uzsverot, ka šī trīsstūra virsotnes kļūst ideoloģiski (!) tuvas, jo visiem trim prezidentiem nacionālās intereses ir pirmajā vietā, visi trīs tiecas atgriezties pie savu tautu tradicionālajām vērtībām un noraida “liberāli globālistiskās mantras”. Visi trīs atsaucas “uz pagātnes prātnieku un līderu autoritāti, uz reliģiskām un ētiskām normām”. Ķīnas prezidents, atgādina autors, tagad citē Konfūciju biežāk nekā Mao…

Tavrovskis norāda, ka Putins “atzīmē visus pareizticīgos svētkus” un atsaucas uz konservatīvām, patriotiskām vērtībām. “Neraugoties uz rietumnieciskā liberālā lobija ārkārtīgi spēcīgo spiedienu, viņš neļauj pārstādīt mūsu augsnē viendzimuma laulības, visatļautību, postīt tradicionālas ģimenes vērtības”, priecājas autors.

Viņš priecājas arī par to, ka Donalds Tramps uzsver kristīgās morāles nozīmi pretēji liberāļiem, kas leģitimizē “seksuālo un nacionālo (!) minoritāšu privilēģijas”. Tavrovskis apgalvo, ka Trampa sauklis “Pirmām kārtām Amerika” faktiski nozīmējot “Pirmām kārtām kristietība”.

Noslēgumā Tavrovskis kļūst gandrīz lirisks: “Šī brīnumainā konstelācija pasaules politiskajā debesjumā var pārvērsties stabilā zvaigznājā. To varētu nosaukt par G-3 vai “otru Jaltu”. Izredžu uz šādu attīstību nav pārāk daudz, bet tādas ir.”

Jaltā, kā zināms, notika pasaules sadalīšana starp uzvarētājiem, turklāt Rūzvelts un Čērčils atdeva Staļinam gandrīz vai pusi Eiropas. Un var nojaust, ka Putins un viņa “galms”, kas pasūta šo “pētniecisko projektu”, sapņo par “otru Jaltu” – par triju milzeņu aliansi, kas vērsta pret brīvdomīgi rietumniecisko demokrātiju un ļauj šai trijotnei sadalīt savā starpā ietekmes sfēras. Kādas šīs sfēras ir Putinam, lasītāji zina…

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Ja Tramps kļūst par Putina spoguļattēlu, tad sauklis par 2% aizsardzībai no IKP ir amorāls! Nav vērtību, lai pieteiktu karu otrai pusei, bet tiek nauda atņemta sociālo problēmu risināšanai.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): _Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…_
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGAD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Kādēļ ne? Ja Bilderbergas čomi sarunās. A mēs, duraciņi, jau būsim nopirkuši tankus …

 4. Pēc tam, kad Ķīna savāks un apgūs Tālos austrumus un Sibīriju, šaubos ka Kremlis būs kāds “ģeopolitisks spēlētājs”. Viņš pat neinteresēs sibīrijas tautu, kas pāries uz mandarin. Lai attālināt Kremli no tās bīstamās pogas atradīsies citas, efektīvākas metodes bez kaut kādām ģeometriskām figūrām.

 5. Minētais aprakstītais trīs “zvaigžņu” zvaigznājs kā tāds ir visprastākā no piedzīvotām un iespējamām utopijām,jo pārāk lielas un nepārvaramas ir ideoloģiskās atšķirības.

 6. Augsti godatais Gordona kungs,
  vispirms ir janem vera ,ka vismaz divi no Jums minetajam presonam ir smagi psihopatiski slimnieki.Kremla puduris ir ar mazvertibas kompleksu slimojoss sizofrenikis,kura darbibu ietekme cekistu tradicijas.Trump ir psihiski slims narcists ,smaga veida.Piedevam kremla punduris var Trump santazet ar video uznemumiem kuros ir nofilmetas Trump izdaribas Maskava sakot ar astondesmitajiem gadiem.
  Un tadel ir pamats sadus individus izolet no apkartejas vides.Sada riciba nodrosinas mieru pasaule.

 7. Kremlis jau to gribētu un pat ir laikam iestrādnes ar Vāciju par kopēju robežu pa Oderu ( Polija tur nav paredzēta). Skat to gāzes trubu vilkšanu un šrēderismu ( pirmā iemaksa)…

 8. Tā tas var būt, ka lieli grib pārdalīt pasauli. II pasaules kara rezultāti viņus vairs neapmierina. Bet interesantākais ir, ka ”jaunās troikas” vadoņi globalistu kaitīgumu saskata gandrīz vai vienīgi viendzimumu laulībās, homoseksuāļu tiesībās utt. Iznāk, ka III pasaules karš var izcelties uz šī pamata. Viņi paši gan kautrīgi noklusē, ka nebūt nav pret monopolistu globālu uzkundzēšanos – Krievijas gāzes šantāža, ķīnīzeru preču ekspansija, āmīšu ”nacionālās” intereses visā pasaulē.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+