×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Ko mums var pavēstīt sapņi, atklāj medicīnas zinātņu doktore (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par ko ļaudis ģimenes lokā visbiežāk runā no rīta pēc pamošanās? Visticamāk, par to, ko redzējuši sapņos. Lai kaut nedaudz izprastu sapņus, devos pie Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītājas, medicīnas zinātņu doktores, profesores GUNTAS ANCĀNES.

* Kamēr guļam, smadzenes intensīvi darbojas, pārstrādājot dienā gūtos iespaidus, tos sakārtojot un sastrukturējot, lai cilvēks pēc tam tos var izmantot savā labā. Sapņi – tas ir liels smadzeņu darbs.

* Atceramies nevis tos sapņus, kurus redzam pēdējos, bet gan tos, kas ir visbūtiskākie emocionālajai veselībai.

* Miega laikā tiek strukturētas jūtas un emocijas. Sapņos cilvēks redz nevis to, kas būs (jo sapņiem nav pareģošanas spēju), bet gan to, kādas ir viņa vadošās (biežākās, spēcīgākās) jūtas. Jūtas var būt par tagadnes, pagātnes un arī nākotnes notikumiem, piemēram, prieks, bailes vai bažas par to, kas notiks.

* Ārsti pret sapņiem iesaka izturēties saprātīgi un racionāli un izmantot savas veselības uzlabošanai. Lai to varētu darīt, vispirms sapņus ir svarīgi atcerēties un pārdomāt. Tikai viens piemērs. Pie ārsta vērsās pusmūža sieviete ar sūdzībām par sirdsklauvēm. Izmeklējumi liecināja, ka viņas sirds un asinsvadu sistēmas orgāni ir pilnīgā kārtībā. Ārsts atcerējās, ka sirds aritmija, svīšana, iekšēja trīce un apgrūtināta elpošana ir simptomi, kas iet roku rokā ar tādiem spēcīgiem pārdzīvojumiem kā bailes, dusmas u. c. Emocionāla pārdzīvojuma laikā vienmēr notiek paralēlas reakcijas iekšējo orgānu sistēmās. Ārsts jautāja pacientei, vai viņai nav bijuši kādi spēcīgi emocionāli pārdzīvojumi, uz ko saņēma noliedzošu atbildi. Tomēr, vārds pa vārdam, ārsts no pacientes uzzināja, ka viņa nesen kopā ar ģimeni cietusi autoavārijā, pie stūres bijis viņas vīrs. Mirkli pirms avārijas viņa dzīvesbiedram aizrādījusi, ka viņš brauc par ātru, neievēro distanci utt. Uz ārsta jautājumu, ko sieviete jūt pēc šā notikuma, viņa apgalvoja, ka tas nav raisījis nekādas emocijas. Ārstam kļuva skaidrs, ka paciente neapzināti slēpjas no savām jūtām, piemēram, dusmām, kuras viņas iekšējā jūtu pasaulē kopš bērnības ir aizliegtas. Taču emocijas ir bioķīmiski procesi un galvas smadzenēs notiek neatkarīgi no tā, vai cilvēks to apzinās. Šajā gadījumā paciente neļāva sev izprast emocijas, iestāstot, ka dusmoties ir slikti utt. Naktī pēc sarunas ar ārstu paciente redzēja sapni, kurā notika kaut kas ļoti neparasts – viņa sita savu vīru. Kad paciente par to pastāstīja ārstam, viņš jautāja, vai sieviete atceras tās emocijas, ar kādām viņa to darīja. Sieviete atzina, ka sapnī pret vīru izjutusi lielas dusmas un pat niknumu. Un ka tā tas nav tikai sapnī. Arī dzīvē viņa pret vīru izjūt lielas dusmas, jo viņš pret auto vadīšanu izturas vieglprātīgi. Izraisot avāriju, viņš visu ģimeni pakļāva riskam zaudēt dzīvību vai stipri savainoties. Kad paciente atnāca uz nākamo vizīti, sūdzības par sirdsklauvēm bija izzudušas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Nu ļoti nepamatoti skaidrojumi. Absolūti nepiekrītu, ka sapņi neparedz nākotni – un kā vēl paredz! 🙂 Sapnis ir viena no mūsu dzīves daļām. Sapnī mēs ne tikai guļam, bet arī dzīvojam. Bet daudz atbrīvotākā veidā, jo rāmjus neuzliek guļošasi prāts, kurš vienmēr visu kritizē un noliedz. Tas, ka mēs sapnī varam pārvietoties zibenīgi ātri, nozīmē, vien to, ka sapnī ceļo viena no mūsu daļām (pieļauju, ka tikai neizglītotie uzskata, ka cilvēks sastāv vien no kauliem, iekšām un smadzenēm) – astrālais ķermenis. Esmu tādos ceļojumos bijusi. Iespaidi un krāsas ir tādas, kas dabā nav sastopamas 🙂 Ļoti interesanti un saprotami par to raksta fiziķis Zēlands savās Transērfinga grāmatās. Palasiet! Diemžēl, visa mūsu zinātne, tai skaitā psihologi ir tādos bērnu autiņos, ka šīs lietas neprot izskaidrot un ielikt formulu rāmjos, jo praktiski visa fizika ( un ne tikai) šodien ir ar kājām gaisā – vecā nedarbojas, bet jauno metafizisko pusi neprot izskaidrot.

 2. Mana māte bija smagi slima ar vēzi, bet joprojām stāstīja, kādus sapņus redz. Kaut kā nesaskan ar rakstā teikto, ka somatiski nopietni saslimstot, cilvēki pārstāj sapņot.

 3. Sapņi mēdz būt arī pareğojoši! Esmu vairākkārt to piedzīvojusi.

 4. Sapņi mēdz būt arī pareğojoši! Esmu vairākkārt to piedzīvojusi.

 5. autore ir nevisai sapratīga būtne, kaut kur ir novirzes no temata

 6. Lasu un neticu,ka tādu raksta zinātņu doktore!Neizplūdīsu rakstamā,bet piekrītu KristalMery,ka ir ir brīdinosi un nākotni pareģojusi sapņi.Parastus,nesakarīgus sapņus tikpat,ka nesapņoju,bet ja redzu sapni,tad tas vienmēr ir brīdinošs, nākotni pareģojošs.Sapņi ir spēcigi un nav patīkami tadus sapņus redzēt.

 7. Pilnīgi nepieļaujams medicīnas zinātņu doktores, profesores spriedums par sapņiem. Šis raksts liek apšaubīt jūsu zināšanas un kompetences.
  Paskaidrošu kāpēc:
  Sapņiem ir liela nākotnes paredzēšanas spēja, bet ne visi cilvēki ir vienādi sensori un garīgi attīstīti līdz noteiktai frekvencei, lai spētu uztvert šīs kosmiskās telpas enerģijas plūsmas, kas nes informāciju par gaidāmajiem notikumiem. Kas tad veido šo kosmiskās telpas enerģijas plūsmu? Kāds te sakars ar garīgo attīstību? Kā zinām, tad viss dabā sastāv no enerģijas – elektrība, kuru neredzam; cilvēks, kura dzīvību uztur enerģētiskie procesi šūnās, dzīvībai nepieciešamo saražoto enerģiju cilvēks tērē domām, vārdiem, darbiem, lūgšanām, savām vēlmēm un vēlējumiem citiem, vēl neveiktai, bet plānotai rīcībai, imunitātei, jeb organisma aizsardzībai pret slimībām, utt. Dabā viss ir nemitīgi rotējoši enerģijas kamoli, no kuriem stiepjas neredzami pavedieni noteiktās uztveršanas -raidīšanas frekvencēs (radio viļņi, gaismas viļņi, elektromagnētiskie viļņi utt.) Šis starojums piemīt visiem dzīvās un “nedzīvās” dabas objektiem un “subjektiem”. Katra visniecīgākā izmaiņa visā kosmiskajā telpā nes enerģijas izplatīšanās ierosmi (enerģijas plūsmas pavedienus noteiktā frekvencē) pirms notikuma, tas arī paskaidro pravietiskos sapņus. Piebildīšu, ka pravietiskie sapņi pilnīgi noteikti atšķiras no ikdienas sapņiem ar savu tiešumu un spilgto izpausmi. Turklāt cilvēki, kas uztver šajā frekvencē, ikdienas sapņus redz ārkārtīgi reti vai pat vispār neredz, jo, kā jau teicu, tie tiek raidīti citā frekvencē.
  Tas ir ļoti plašs temats par enerģiju plūsmām un ar to saistītajiem notikumiem konkrēta cilvēka, ģimenes, valsts, pasaules vai kosmiskās telpas dimensijās. Tas ir vesela rakstu cikla apjoms, kuru nevar atspoguļot komentārā.
  Mani vienkārši šokē šis medicīnas zinātņu doktores, profesores vienpusīgais skatījums uz šo tēmu. Piebildīšu, ka apstiprinājums maniem vārdiem ir personīgā nākotni paredzošo sapņu bagāža, kas savlaicīgi ir brīdinājusi par daudziem gaidāmajiem notikumiem ne tikai personīgajā dzīvē, bet arī Latvijas un pasaules mērogā.

Draugiem Facebook Twitter Google+