×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

“Sapņu boingus” piemeklē problēmas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dažās dienās neveiksmes piemeklējušas jau trīs ASV aviobūves uzņēmuma “Boeing” lidmašīnas, no kurām divas tehnisku problēmu dēļ bijušas spiestas atlikt pacelšanos, bet vienā sācies ugunsgrēks nolaižoties.

 

Japānas lidsabiedrības “Japan Airlines” (“JAL”) lidmašīnā “Boeing 787 Dreamliner” (attēlā), pirmdien nolaižoties Bostonā, izcēlās ugunsgrēks, bet vakar degvielas noplūdes dēļ lidsabiedrība bija spiesta atsaukt vēl vienu “Sapņu boinga” reisu. Konstatējot problēmas bremžu sistēmā, atcelts Japānas aviokompānijas “All Nippon Airways” lidmašīnas “Boeing Dreamliner” reiss.

ASV aviobūves uzņēmums “Boeing” līdz izmeklēšanas beigām atteicies apspriest pirmdien notikušo incidentu, vien norādot, ka “tas nav līdzīgs iepriekš notikušajiem lidmašīnas “Boeing 787 Dreamliner” energosistēmas traucējumiem”.

ASV Nacionālās transporta drošības valdes (NTSB) inspektori, kas veic oficiālu izmeklēšanu, informēja, ka ugunsgrēks izcēlies elektrisku problēmu dēļ.

JAL un “All Nippon Airways” ir vieni no “Boeing” lielākajiem klientiem, kas uzņēmumam pasūtījuši 45 lidmašīnas “Boeing 787 Dreamliner”.

Lidmašīna “Boeing 787 Dreamliner” tiek slavēta kā “Boeing” nākotnes cerība, bet virkne incidentu likusi to apšaubīt.

Jūlijā NTSB veica izmeklēšanu saistībā ar lidmašīnās konstatētajiem dzinēju traucējumiem, un februārī “Boeing” paziņoja, ka 55 “Dreamliner” modeļa lidmašīnām iespējamas fizelāžas problēmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+