×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

“Sapņu komanda 1935” starptautiskā festivālā iegūst 2. vietu (1)

sapnu_komanda_72

20. novembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku noslēdzās II Starptautiskais sporta filmu festivāls, kurā ekspertu žūrijas vērtējumā Aigara Graubas filma “Sapņu komanda 1935” ieguva augsto otro vietu pilnmetrāžas filmu kategorijā, vēsta Ārlietu ministrija.

Festivāla norisē piedalījās un iegūto balvu klātienē saņēma filmas producents Andrejs Ēķis. “Esam patiesi pārsteigti un gandarīti. Šī bija iespēja vēlreiz Latvijas vārdam izskanēt pasaulē. Mūsu mērķis, veidojot filmu, tāpat kā toreiz, 1935. gadā, ir atgādināt pasaulei, ka cīnīties vajag nevis ar ieročiem, bet gan sportā. Patiesā cīņa ir draudzīgs sacensības gars!” balvas pasniegšanas ceremonijā sacīja A. Ēķis.

Dalībai festivālā tikušas pieteiktas 115 sporta tēmai veltītas dažādu žanru filmas no 33 valstīm. Filmu sacensībai festivāla organizatori atlasījuši 48 no tām piecās kategorijās: pilnmetrāžas filmas, TV filmas un šovi, nacionālās filmas, kā arī kategorijas “Sports un personība” un “Pasaule un sports”. Festivāla filmas vērtēja starptautiska kino nozares speciālistu, sporta meistaru un mediju ekspertu žūrija.

Sporta filmu festivālu organizē Azerbaidžānas Kultūras un tūrisma ministrija, Jaunatnes lietu un sporta ministrija un Nacionālā Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Starptautisko Kino un Televīzijas Sporta filmu Federāciju (Federation Internationale Cinema Television Sportifs – FICTS). Tas ir viens no 2015. gadā paredzēto pirmo Eiropas sporta spēļu (European Games 2015) ieskaņas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rakstītājam,varbūt žurnālistam.Tādos gadījumos žurnālista ētika prasa pieminēt uzvarētāju.

Draugiem Facebook Twitter Google+