Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
24. septembris, 2015
Drukāt

Sapņu sala. Vijas Beinertes Sāmsalas ceļojuma piezīmes (3)

Vijas Beinertes fotoVijas Beinertes foto

Eiropā svelme, Latvijā – te saule, te lietus, bet mums ar vīru pēkšņi iegrozījušās sešas ar pusi brīvas dienas. Ilgi neprātojot, nolemjam atklāt mums līdz šim nezināmo Sāmsalu.

Izdrukāju Sāmsalas tūrisma un informācijas centra mājas lapā atrodamo naktsmītņu sarakstu un pirmajā brīdī esmu gatava apraudāties. Sešdesmit nosaukumi, no kuriem atpazīstu tikai divus: “Georg Ots SPA”, jo tas bieži reklamējies Latvijā, un “Kaali Guest Centre”, jo tur slavenais meteorīta krāteris. Kā lai saprotu, kas īsti aiz katra viesnīcas, brīvdienu mājas vai lauku sētas nosaukuma slēpjas? Vīrs mierinot saka, lai neraizējos par cenu – ja jau netriecamies pāri visai Eiropai un neplānojam pavadīt uz salas veselu mēnesi, varam atļauties arī dārgāku viesnīcu. Aptaujājuši draugus un izlasījusi Sāmsalas Tūrisma un informācijas centra mājas lapā teikto, uzmargojam sarakstiņu ar vietām, kas noteikti jāredz: Kuresāres vecpilsēta un cietoksnis, Pangas stāvkrasts, Anglas vējdzirnavas, Kāli meteorīta krāteris, Sēres rags, Kubasāres mežs un kadiķu audzes jeb tā sauktie alvāri.

Izpētījuši karti, saprotam, ka pamatā ir jādzīvo Kuresārē, jo ikviens apskates objekts ir ne vairāk kā stundas braucienā no galvaspilsētas, kas patiesībā ir arī vienīgā pilsēta uz šīs salas.

Izbūrušies cauri aprakstiem un tīmeklī atrodamajiem foto, nolemjam, ka pirmo nakti mēs varētu pavadīt Kāli, no rīta apskatīt muzeju un tad doties uz Kuresāri, kur divas pirmās dienas padzīvot “Ekesparre Boutique Hotel”, bet, kad galvaspilsētas apskate būs veikta un sāksim klejojumus pa salu, pārcelties uz mazāk dārgu naktsmītni – “Arensburg Boutique Hotel&SPA” piederošo viesu namu.

Ceļā dodamies vēlā pēcpusdienā. Aprēķins vienkāršs – ja nu Latvijā ir kāds ātri braucams ceļš, tad tā ir Tallinas šoseja. Tiesa, pirms izbraukšanas neesam ieskatījušies Latvijas Valsts ceļu mājas lapas sadaļā “Būvobjekti un satiksmes ierobežojumi”, tāpēc par remontu un piecpadsmit luksoforiem starp Salacgrīvu un Svētciemu uzzinām empīriski.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Skaisti!!! Paldies! Gribas tur nokļūt… Iedvesmojāt un sniedzāt daudz labas informācijas!!!

  2. Paldies par interesanto aprakstu!!! Žēl, ka to nevarējām izlasīt pirms mūsu Sāmsalas apmeklējuma Jāņos – pavisam cits iespaids!

  3. Iesaku apmeklēt Hiiumaa un Vormsi salas – garantēta mīlestība uz mūžu!

Līgavas kā ziedi jaunā kāzu kleitu kolekcijā2017. gada pavasara-vasaras sezonu gaidot, kāzu modes zīmols "Ingrida Bridal" ir nācis klajā ar jaunāko kāzu kleitu kolekciju "Blooming Flowers".
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+