Mobilā versija
Brīdinājums +3.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
27. marts, 2015
Drukāt

Mājas būve: kurš materiāls labāks, lētāks un drošāks

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vēlos uzzināt, no kāda celtniecības materiāla vislabāk būvēt māju. Kurš būtu lētākais un arī ugunsdrošākais variants? ANNA GALVANOVSKA

Ir jābūt zinošam nozares profesionālim vai pašpārliecinātam gudriniekam, lai svešam cilvēkam nopietni ieteiktu, kādu māju viņam būvēt, turklāt ierobežotu finanšu apstākļos. Arī vaicāt to riskanti: katram savs viedoklis, līdz beigās viens vienīgs apmulsums. Pat tie, kuri izgājuši cauri šim procesam un tagad dzīvo jaunajā sapņu pilī, parasti atzīst, ka nākamreiz daudz ko darītu citādi. Diemžēl otrā iespēja lielākajai daļai nav dota…

Nav labu un sliktu materiālu, katram ir sava vieta un loma būvniecības procesā, bet cena visiem ir tieši atkarīga no lietotājam piedāvātajām iespējām. Jo šis potenciāls mazāks, jo produkts lētāks, bet vairāk vajag dažādu palīgmateriālu un darbietilpīgāks arī iestrādes process. Šķiet, šajā biznesā viss sīki un smalki aprēķināts: klientam kopējās kvadrātmetra izmaksas izlīdzinās neatkarīgi no tā, kāds sienu materiāls šķitis pats pievilcīgākais. Apmēram tā, kā tirgus sieviņas lēš savu bilanci: ko ar ogām vinnēju, to ar sēnēm paspēlēju!

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugumsValdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+