×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

“Sapo” brīdina par Krievijas spiegu aktivitātēm

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zviedrijas drošības dienests “Sapo” nācis klajā ar ikgadējo ziņojumu par situāciju izlūkošanas jomā. Ziņojumā norādīts uz Krievijas spiegu pastiprināto darbību valstī.

“SAPO” vecākais pretizlūkošanas analītiķis Vilhelms Unge atklājis, ka līdztekus citām izlūkošanas aktivitātēm krievu spiegi “sākuši veikt sagatavošanās pasākumus karam”, informē interneta vietne “TheLocal.se”. “Pasākumi, kuru mērķis ir gatavoties karam, šobrīd ir lielākie draudi, ko saskatām,” paziņoja Unge. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šādi pasākumi nebūt nenozīmē “kaut ko dramatisku”. “Nav noslēpums, ka Krievija veic šādus pasākums. Tas ir nedaudz satraucoši,” sacīja Unge. “Ja pret Zviedriju netiktu vērsti kara gatavošana pasākumi, iespējams, nekāda militārā izlūkošana šeit nemaz nenotiktu. Izlūkdienests ir daļa no Krievijas ģenerālštāba, un fakts, ka tas ir šeit apliecina kaut kādus nodomus.” “Sapo” pārstāvis atklāja, ka Krievija ir ieinteresēta gan Zviedrijas politikā, gan finansēs, gan tehnoloģijās, gan militārajā informācijā.

Īpašas bažas “Sapo” rada Krievijas gaisa spēku atveidotie uzbrukumi Zviedrijas teritorijai, norāda “TheLocal.se”, atsaucoties uz dienesta ziņojumā rakstīto. Arī Unge paskaidrojis, ka Krievijas pieaugošo interesi Zviedrijā apliecina gaisa uzbrukumu simulācijas. “Šādas lietas nedara, ja vien nav patiesa nodoma nākotnē veikt šādu uzbrukumu,” paskaidroja Unge, atsakoties sniegt sīkākas detaļas.

“Sapo” ikgadējā novērtējumā par situāciju izlūkošanās jomā secināts, ka visvairāk spiegu Zviedrijā ir no Krievijas, taču aktīvi ir arī Ķīnas un Irānas izlūki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+