×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Kādu jums gribētos redzēt nākamo valdību? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vēsma Kūriņa, 
pensionāre: “Dombrovskis jau bija labs, bet viņš, paskat, ņēma un aizgāja. Viņš taču nesagāza to veikalu. Pilnīgi noteikti negribu kādā atbildīgā amatā redzēt Šleseru. Tas jau ir līdz kaklam. Valdības vadonim jābūt līdzīgam tvērienam kā Dombrovskim. Viņš ir tāds nopietns cilvēks, stingri tur grožus rokās. Zinot mūsu politiķus, kad sāks plēsties, diez vai līdz jaunam gadam skaidrībā tiks. Nelaime tikai, ka viņi cīnās par krēsliem, nevis par labumu tautai. Ka tik pašiem tikt labākā vietā. Bez šaubām, man ir svarīgi, kas tais krēslos tiks, jo no tā atkarīga Latvijas nākotne.”

Andris Sproģis, 
sabiedrisko attiecību speciālists: “Neviens saprātīgs cilvēks valdību neies vadīt tikai tāpēc, ka tuvojas vēlēšanas. Dombrovskis tādā ziņā ļoti pareizi izdarīja – saglāba “Vienotības” reitingus, aizejot prom. Bija skaidrs, ka nepatikšanas būs tik un tā, jo naudas valstij īsti nav – Eiropas fondu piešķirtie līdzekļi beigušies. Kā šo gadu izvilkt, grūti pateikt. Valstij kopumā gan nav izdevīgi, ka valdība kritusi. Saprotams, jebkura “idiota” sapnis ir redzēt profesionāļu valdību, nevis politiķu valdību, bet tas, cik noprotu, tuvākajā laikā Latvijā nenotiks. Nedomāju, ka līdz jaunajam gadam izdosies izveidot valdību, taču, ja jau Beļģija var nez cik gadus dzīvot bez tās, tad mums arī nevajadzētu būt lielām problēmām. Nav jau īsti pienācīgu kandidātu.”

Ilmārs, 
jurists:
 “Gribu valdību, kura domā par Latvijas tautu, nevis tikai par vienu tās grupu. Arī par valsts ekonomiku un attīstību, jo neviena līdzšinējā to pēdējo divdesmit gadu laikā diemžēl nav darījusi. Neuzskatu arī, ka patlaban būtu vērojams kāds varas deficīts, jo no līdzšinējās valdības īpaši lielas jēgas nebija. Ministri virzījās iepriekš nospraustajā virzienā, taču reālas izmaiņas ikdienā nejutām. Kādas konkrētas derīgas personas ministru posteņiem nosaukt atturos. Grūti mums ir ar tiem spēcīgajiem un harismātiskajiem līderiem. Tomēr, saprotams, man ir ļoti svarīgi, kas ieņems augstos krēslus – no tā ir atkarīga mūsu nākotne.”

Dace Stradiņa, 
darbojas tūrisma nozarē:
 “Valsts līderiem jābūt tādiem, kas raugās no tautas redzes punkta, nevis no personīgā vai politiskā. Darbojoties tūrisma industrijā, pamanu pavisam vienkāršas lietas, kas mums ir nesakārtotas. Nupat, ejot pa ielu, pacēlu zemē nomestu papīru, taču, kaut esmu nogājusi jau krietnu gabalu, nevienas atkritumu tvertnes manā ceļā vēl nav bijis. Mēs gribam attīstīt valsti, tūrismu, bet aizmirstam par sīkumiem un primāri svarīgiem priekšnoteikumiem. Valdība par daudz fokusējas uz nesvarīgām lietām, bet neredz lietas, kas cilvēkiem tik tiešām ir vajadzīgas. Valdībai jāsaprot, kas satrauc cilvēkus, kas viņiem liek justies nedroši Latvijā un to pamest. Nedomāju, ka cilvēki aizbrauc tāpēc, ka nevar atrast darbu. Drīzāk tāpēc, ka nejūtas droši par rītdienu. Ir uzņēmīgi cilvēki, bet valdībai jāļauj viņiem noticēt, ka viss ir iespējams, jāievieš ticība un jāiedvesmo. Zinu, ka par ministru krēsliem vienmēr bijusi cīņa, taču ietekmēt tās iznākumu nav mūsu spēkos. Nezinu gan, cik šobrīd ir spēcīgu cilvēku, no kuriem valdību sastādīt. Šobrīd visus vairāk nomāc jautājums par atbildīgo atrašanu “Maxima” nelaimes sakarā. Ja tas virzās uz priekšu, varbūt šobrīd veidot jaunu valdību nav nemaz tik aktuāli. Galvenais, lai attīstās lietas, kas ir tautas interesēs, nevis politiskajos ķīviņos. Man pilnīgi vienalga, kādi cilvēki valdībā, galvenais – lai iestājas par tautu.”

Laimonis Frīdbergs, 
pensionārs:
 “Es gribētu, lai nākamā valdība būtu ļoti latviska. Rīgu mēs jau praktiski esam pazaudējuši, tāpēc vismaz valsti jāpatur apvienotiem nacionālajiem spēkiem. Tikai tā mēs varēsim tikt pie normālas valsts, pie attīstības. Tikai tā cilvēki skaidri sapratīs, kas ir Latvija un kādai tai jābūt. Pa šiem gadiem izdarīts tik daudz nejēdzību, ka trūkst vārdu. Ir ārkārtīgi nesakārtota tieslietu sistēma, kas cilvēkus padara par parādu vergiem. Grūti pateikt, kādus tieši kadrus vēlos redzēt jaunajā valdībā, bet tiem noteikti jābūt latviski domājošiem. Ministru posteņi būtu jāsadala visai steidzamā kārtā, citādi viss aizies pašplūsmā un augs nestabilitāte.”

Fakti


 Uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, 27. novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis.

 Nosaukt nākamo valdības vadītāju ir Valsts prezidenta Andra Bērziņa kompetence, un viņš vakar jau sāka konsultēties ar politiskajām partijām par jaunās valdības veidošanu.

Avots: LETA

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KOPŠ LATVIJA ATGUVA SAVU NEATKARĪBU , BŪS PAGĀJUŠI GANDRĪZ 23 GADI . REZULTĀTS – BĒDIGS. PĒC NEPILNA MĒNEŠA LATVIJA ZAUDĒS PĒDĒJO SAVAS NEATKARĪBAS SIMBOLU – LATU . PIE ŠĀDA REZULTĀTA VALSTI NOVEDUŠI CILVĒKI ,KAS DĒVĒ SEVI PAR POLITIĶIEM. PĒC JAUNĀ GADA LATVIJA JURIDISKI ARVIEN VĒL BŪS NEATKARĪGA UN DEMOKKRĀTISKA VALSTS , BET FAKTISKI BŪSIM KOLONIJAS STATUSĀ. FRIDBERGA KUNGS GRIB REDZĒT JAUNO VALDĪBU LATVISKU . APSVEICAMA VĒLĒŠANĀS. ARĪ ES TO VĒLOS ,BET LIETA TĀ ,KA LATVISKUMAM JĀBŪT SIRDĪS ,NEVIS PASĒS IERAKSTĪTAM.UN TĀ MŪSU POLITIĶIEM TRŪKST.

Draugiem Facebook Twitter Google+