×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. maijs, 2016
Drukāt

Par demogrāfiju, islamticību un attiecībām ar Krieviju. Pilnā saruna ar Imantu Kalniņu un Viku (33)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

– Vai Viks joprojām ir greizsirdīgs uz savu jaunāko brāli? Imants savā laikā ir stāstījis dzejniekam Mārim Čaklajam, ka viņam esot aizdomas, ka “lielais brālis uz mani vienmēr bijis mazliet greizsirdīgs. Kāpēc viņš tā akcentē manu draudzību ar zaļo pūķi un manas attiecības ar meitenēm? (..) Es domāju, ka cilvēks tā neapzināti mēģina ar mani kaut kā savā veidā konkurēt. Tā pa savam. Tas jau nemaz nav slikti.”

Viktors: – Esmu lasījis Māra Čaklā grāmatu “ImKa” un atceros to vietu. Bet nē, nē, tā greizsirdība nekad pat nav sākusies. Tā ir bijusi kļūdaina interpretācija, jo, cik es sevi atceros, vienmēr esmu lepojies, ka man ir brālis. Tieši tāds, kāds viņš ir.

Imants: – Mūsu mājā un sētā Zvaigžņu ielā Grīziņkalnā bija maz bērnu. Pamatā mēs ar Viku bijām komanda. Mēs strādājām kā tandēms. Mēs abi izdevām savus žurnālus, iestudējām leļļu teātra izrādes, taisījām gleznu izstādes… Mākslinieks lielākoties bija Viks, jo man zīmēšana nepadodas – skolotāja vienmēr man lika trijnieku.

– Vai bija tā, ka Imants, būdams jaunāks, bija saviem vecākiem tas mīļākais dēliņš?

Viktors: – Diskriminācijas nebija.

– Imants taču bija teicamnieks gan skolā, gan Latvijas Valsts konservatorijā. Vai Vikam neskauda?

Imants: – Viks arī bija teicamnieks.

Viktors: – Man ir trīs uzslavas raksti ar zeltītiem burtiem un Ļeņina un Staļina bildēm.

Imants: – Viks man bija labs piemērs, es viņam sekoju. Arī man ir uzslavas raksts ar abiem valstsvīriem. Tā teicamnieku būšana ir tāda, ka mums diezgan viegli padevās mācības.

– Jūs abi esat kara bērni. Vai jums ir palikušas atmiņā kādas ainas no kara un pēckara laika, piemēram, 1949. gada? Vai ir kaut kas tāds, kas jums liek aizdomāties par to visai nežēlīgo laiku un izdarīt secinājumus?

Imants: – Mēs bijām ļoti līksmi, dzīvespriecīgi bērni. Protams, pieaugušie runāja, ka cilvēkus ved projām uz ziemeļiem. Bet mēs abi saredzējām iespēju beidzot ieraudzīt ziemeļblāzmu. Mums šķita, ka tas būs kaut kas fantastisks, kad mēs to redzēsim. Tāda bija mūsu pasaules izjūta tajā ļaunajā gadā.

Viktors: – Represiju fakts manī neieperinājās. Tas ir apmēram tāpat kā tad, kad kara laikā bija kārtējais uzlidojums Rīgai. Tēvs ar kaimiņu bija izrakuši dārza tālajā nostūrī zemē patvertni. Kad sāka gaudot tās sirēnas, mūs ieveda pazemē. Tēvs stāstīja, ka viena granāta trāpījusi malkas šķūnītī un izcēlies ugunsgrēks.

Tagad mēs stādāmies priekšā, kāda apokalipse toreiz varēja būt. Man šķiet, ka bērna psihe ir tā iestādīta, lai neuztvertu briesmas kā milzīgu nelaimi.

Kara laikā mēs lielākoties uzturējāmies laukos trīs vietās – aiz Dundagas Muņuciemā, Vitrupes pusē “Olniekos” un Dikļu “Morēnos”. Augusts, mūsu tēvs, palika Rīgā, jo viņš strādāja Vefā, bet mamma bija telegrāfiste un kopā ar mums dzīvoja laukos. Tad jau nekādu telefonisko sakaru nebija, tāpēc tēvs vienu reizi bija izlūdzies priekšniecībai apskatīt, vai bērni ir dzīvi. Tad tēvs ar savu darba kolēģi kara laikā kājām nogāja 130 kilometrus no Rīgas līdz Dikļiem. Kad pārliecinājies, ka abi bērni ir sveiki un veseli, papam esot kā akmens no sirds novēlies.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Izlasīju grāmatu PSRS-Latvija, kur Latvija nosledza ar Vāciju neuzbrukšanas līgumu pirms II Pasaules kara.
  Jautājums, ja Staļina krievija nebūtu okupējusi Latviju, tad Vācija varēja atstāt Latviju tāpat kā Norvēģiju- neitrālu! UTT.

 2. šī veca intervija,tikpat cik viņš!!!
  Lai Dievs dod viņam veselību un lai beidzot beidz gvelst glupības vecais!!!1

 3. I.Kalniņš nevar runāt citādi- viņš zina, kā čekisti izrīkojās ar savējiem nodevējiem, un LV DP viņu liks mierā!

 4. Ko Tu saproti no genētikas un matemātikas. Runā labāk par muziku! Daudz tiek lietots vārds “redzu”, bet kā es “redzu” Imkas redzes spējas nedod iespēju saskatīt ne tikai ultravioletu, toties viņas dod iespēju saskatīt, to ko gribās un neredzēt to ko negribās – tas paliek citā spektra līniju apgabalā. Steidzami jākomponē kantata par lielo Pu, nav ko tērēt laiku. Katram taču ir skaidrs, ka izstāties no NATO un ES nozīmē mazākais – nokļūt zem Krievijas protektorāta – to vēlās Imka. Kur tadā gadījumā ceļos liela latviešu daļ skaidrs, proti, novērot ziemeļblāzmu kādā NarjanMarā vai Narilskā nevis Dublinā vai Londonā. Vel tagad nav skaidrs, vai saglabāsim mēs savu neatkarību. Krievs pastiprināti gatavojās nevis aizstāvēties bet uzbrukt. Mēs esam pirmie tajā rindā. Nebūs tik ilgi jāgaida, kā dzīvokļu rindā. Nav vērts atspēkot visas izteiktas te muļķības jo tā ir apzināta pozicija. Paldies par interviju, ar dzimšanas dienu! Lai Dievs, mūsu pašu – latviskais, dod veselību!

  • Situācija Latvijā lielā mērā ar izpratni par Krievijas plānotajiem vai iespējamajiem kara draudiem ir tāpēc, ka Latvijas radio un TV lojāli pret valsti ir tikai atsevišķos datumos un epizodiski, regulāri varam dzirdēt Lavrova mīļāko terminu “krīze Ukrainā” vai to, kas patīk Eiropā – “Krievijas agresija”. Agresīvs ir arī suns aiz sētas, taču, ja skaitam tūkstošus nogalinātos un ievainotos Krievijas karā pret Ukrainu (abās pusēs un pa vidu), tad tas ir Karš ar milzu upuriem. Ja TV un radio regulāri rādītu upurus, ievainotos, katru dienu minētu statistiku, cik nogalināti un ievainoti, katru dienu!!, tad līdz daudziem, ieskaitot komponistu Kalniņu, varbūt “aizzombētos” cita notikumu secība ne tikai par Krimu, bet arī par Ukrainu. Tad arī secinājums, kas tad mums uzbruks, vai pupuķi, būtu lieks un nevajadzīgs un Rēderam nevajadzētu veidot 1:1 komplimentāro interviju Liepājā.

   • Nedomāju, ka teicamnieki neredz kādas vērtības tiek piedāvātas no austrumu puses un tomēr: “es ar simpātijām izturos pret Krievijas prezidentu”!? Un ja rietumu vērtības nepatīk, tad tas vel nenozīmē ka krievu ir labas. Domāju, ka kungi tomēr ir speciāli motivēti. Vai nu loģiskas operēšanas traucējums galvā.

  • Ļēēēņņīīns……Ļēēēēņņņins Tā Imka dziedāju korī Lielajā estrādē! Atceries kolobrant?

 5. Pretīgi! Vecs tapis neslēpts nodevējs un viss dēļ mantkārības

 6. kretīns -imants kalniņš un viks, abi glupi aitasgalvas!

 7. Izskatās 29. maijs, 2016 11:19
  Atbildēt

  ka Imantam ir skaidri zināms,ka Putins pirms kļūšanas par Krievijas prezidentu ir sekmīgi nokārtojis valsts vadītāja eksāmenu un oficiāli pārkvalificējies no čekista uz prezidentu.Tāpēc arī Imka tik ļoti uzticas viņam un pilnībā attaisno ukraiņu un sīriešu slepkavošanu,jo acīmredzot Putins uz to ir ieguvis sertifikātu.
  Latvijā ,protams,tā nav.

 8. Tas līdzsvaram, ja Daba devusi melodijas saceret, tad vienlaikus tomēr spriestspējas atņem, lai kādam citam labāk noderētu! Un brāļa V. līferēšana un locīšanās tikai necieņu pret abiem pavairoja…
  Kas iet uz šodien uz šī putina jūsmotāja koncertiem, kas – tik murmuļi un vienaldzīgie mietpilsoņi…

 9. Kāpēc Latvijā ir problēmas? Arī tāpēc,ka tādi mucā auguši Imkas sēdējuši Saeimas budžeta (!!!)komisijā gadiem,un uzskatījuši,ka ir kompetenti jautājumos,par kuriem viņiem nav ne mazākās sajēgas.Tad nu vāvuļo par ES tādus murgus,ka acis asaro tās dumības lasot.Skatos un brīnos – kā tik aprobežots cilvēks var sacerēt tik skaistu mūziku?

 10. nespeju Imanta glupo muldēšanu par dievu par krievu dvēseli un draugu Putinu izturēt un vairāk nelasīju.Tos mērķus jau ne dievs rada,bet tādi diktatori ka Putins.Nevajag viņam krievu labklājību,bet ar vien lielākas krieviem teritorijas.Tā ir audzināti visi Imata draugi un vecumā ārprata tie nak atklātībā

 11. Cik var reklamet un vazat pa visam slejam to komunistu izsutamo kangaru? Vienigais, ko tads var izsaukt, riebumu un nozelu.
  Lidz ar to, paldies par “kukam”, ari tada nodeveja, latviesu nideja, to slepkavu slavinataja “muzika” liekas ne mazk pretiga, ta ka var savak to iebazt pats sev kkur.., jeb braukt uz savu kveli milamo Muhosaransku un tur pleguriem muzicet.

 12. Pievienojos tiem ,kuri saka paldies Kalniņam par izcilo mūziku. Bet par pārējo…. pat nezinu, ko lai te saka!

 13. Visu cieņu Imanta Kalniņa mūzikai, tā ir profesionāla un tur viņam ir talants. Bet diemžēl viņa domas
  par valsti un politiku nav pat amatiera līmenī, ja ilgus gadus cilvēks būdams Latvijas parlamenta deputāts apgalvo, ka iestāšanās ES neko nav devusi un ka Putins Krievijā ir “labs” cilvēks, kas grib vienīgi pasargāt Krieviju no “mežonīgajiem Rietumiem” un ka Krima vienmēr ir bijusi Krievijas sastāvdaļa. Viņš vienkārši nezina vēsturi. Un šādus cilvēkus mēs ievēlam par deputātiem Saeimā un pēc tam brīnāmies, ka mums nekas neiet. Vēlot Saeimu, tomēr ir jāzina un jāvētī, kas tiem cilvēkiem ir galvā un ko viņi domā par valsts lietām un cik viņi vispār ir gudri un izglītoti šajās lietās. Nu nedrīkst populāru cilvēku kādā nozarē likt pie valsts likumdošanas un valsts būvēšanas tikai tāpēc, ka viņš ir bijis populārs. Diemžēl pieredze rāda, ka tas attiecas kā uz Kalniņu, tā uz Paulu.

 14. Protams ka nav jāizturas naidīgi pret Krieviju vai krievu cilvēkiem! Tie ir rašisti, kuri vēlas naidu, tāpat kā savulaik nacisti. Kā Štirlics, vēršanās pret Reihu nav vēršanās pret Vāciju. Un par “Krima vienmēr bijusi Krievija”, tieši tādi paši argumenti savulaik bija arī par Sudetu apgabalu kad to – ar iedzīvotāju piekrišanu, sagrāba nacisti. Un tieši krievu juristi Nirnbergas procesa laikā noraidīja aizstāvības argumentu “iedzīvotāji nobalsoja par” atbilstību, jo vēlēšanas esot noritējušas nacistu armijas klātbūtnē. Tāpat kā Krimā.
  Visspilgtākais rašisma pārstāvis manuprāt ir Žirinovskis, kurš nesan aicināja atombumbu uzmest uz… Islandi. Pat ne ASV, pat ne Turciju, bet – “noslaucīt mazu saliņu Ziemeļjūrā ar kādiem 200000 iedzīvotājiem , lai visi no mums baidās”. Nu kā šādiem ar prātu? Un ja saka “amerikāņu kara kūrēji slikti”, un arī daži labi ir, tad kāda jēga mesties Žirinovska (un vairāk kā skaidrs, ja Putinam nepatiktu Žirinovskis, tas jau sen nebūtu) apkampienos? Kāda jēga?
  Slikti ša ka tā.

 15. Piekrītu tam, ka ar krievu tautu nav jānaidojas. Ja nav pieņemama valsts ideoloģija, tas ir kavs pavisam cits un krievu tauta ir tàs upuris.

 16. Kremļa fans arī paliek…

 17. Viks man vienmēr paticis daudz labāk nekā I. Šis raksts tikai apstiprina manu viedokli. Paldies, Māra!

 18. Čekists čekistam draugs un iedvesmas avots.

 19. ka Imantam ir skaidri zināms,ka Putins pirms kļūšanas par Krievijas prezidentu ir sekmīgi nokārtojis valsts vadītāja eksāmenu un oficiāli pārkvalificējies no čekista uz prezidentu.Tāpēc arī Imka tik ļoti uzticas viņam un pilnībā attaisno ukraiņu un sīriešu slepkavošanu,jo acīmredzot Putins uz to ir ieguvis sertifikātu.
  Latvijā ,protams,tā nav.

  • Putins pats pateica?

  • Siriesu un ukraiņu slepkavošana))) Pazelo islama valsti, ausaini… Un ukraiņus slakteja ukraiņi…Separātisti nav sagrāvuši nevienu ukraiņu māju un nogalinājusi nevienu bērnu.. Visi civilistu upuri- Doņeckā..

   • Ak,šitie nevainīgie nomaldījušies krievu desantnieki un atvaļinātie karavīri!Ak,šīs 200.humānās kravas!Un viss nez kāpēc Ukrainas nevis Krievijas teritorijā!

  • tu, mīsli liec mierā Sīriju, jo nekad neesi tur bijis un nezini, kas tur notiek.

  • Atbildi man vienkārši Kurš pirmais uzsāka kariņu Sīrijā???

   • Uzdot muļķīgus jautājumus ir intervētāja pienākums. Nelien svešā laukumiņā. Sīrijas vēsture skaita tūkstošiem gadu un vienos karos. PSRS tur arī labi pastrādāja, bet Tur kur ir bijusi PSRS miera vairs nebūs nekad.

Draugiem Facebook Twitter Google+