×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Sāra Braitmena atliek gatavošanos lidojumam kosmosā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Britu dziedātāja Sāra Braitmena, kas plānoja kā tūriste apmeklēt Starptautisko kosmosa staciju (SKS), piektdien paziņoja, ka ir atlikusi treniņus, lai gatavotos lidojumam, tomēr uzsvēra, ka ceļojumu kosmosā tomēr veiks, piektdien paziņoja Krievijas Kosmosa aģentūra.

Braitmena ceturtdien nesāka plānotās nodarbības Kosmonautu sagatavošanas centrā (Zvaigžņu pilsētiņā). Piektdien tika paziņots, ka Braitmena ģimenes apstākļu dēļ sāks šīs nodarbības vēlāk, lai gan iepriekš tika vēstīts, ka Braitmena ir ieradusies Krievijā, kur viņa sagatavosies kosmosa lidojumam, kas paredzēts 2015. gada oktobrī.

Tomēr 54 gadus vecā dziedātāja atlika savas apmācības un ir devusies prom no Krievijas, lai apmeklētu savu saslimušo māti, paziņoja Krievijas Kosmosa aģentūras cilvēku lidojumu nodaļas vadītājs Aleksejs Krasnovs.

“Viņa ir devusies prom ģimenes apstākļu dēļ, tomēr viņa solīja ierasties Maskavā svētdien,” viņš piebilda.

Iepriekš Krievijas kosmosa jomas pārstāvji paziņoja, ka Braitmenu šajā ceļojumā var aizstāt cits kosmosa tūrists – 51 gadu vecais japāņu uzņēmējs Satosi Takamasu, tomēr Krasnovs to noliedza, sakot, ka “nav norāžu, ka viņa varētu atteikties no lidojuma”.

“Kosmosa kuģa “Sojuz”, kura starts paredzēts 2015. gada 4. oktobrī, pamatapkalpes un dublējošās apkalpes sastāvos var notikt izmaiņas. Sāras Braitmenas vietu pamatapkalpē var ieņemt viņas dublieris Satosi Takamasu,” iepriekš sacīja kosmosa nozares pārstāvis.

Braitmena 2012. gada oktobrī preses konferencē Maskavā paziņoja, ka vēlas apmeklēt SKS kā tūriste. Toreiz arī tika paziņots, ka viņas lidojums varētu notikt 2015. gadā.

Tiek vēstīts, ka soprāns, kas pasaules slavu iemantoja ar lomām sava bijušā vīra Endrjū Loida Vēbera mūziklos, par lidojumu kosmosā samaksās apmēram 44 miljonus eiro. Viņas braucienu ārpus Zemes atmosfēras organizē ASV kompānija “Space Ventures”.

Iepriekšējie tūristi, kas apmeklējuši SKS kopumā astoņos lidojumos ir cirkus “Cirque du Soleil” dibinātājs kanādietis Gajs Laliberts un irāņu-amerikāņu uzņēmēja Anušeha Ansari, kas ir līdz šim vienīgā sieviete, kas veikusi lidojumu.

Braitmena varētu kļūt par pirmo profesionālo dziedātāju, kas apmeklē SKS, lai gan viņa nebūs pirmā, kas tur dzied, jo Kanādas astronauts Kris Hedfīds 2013. gadā nulles gravitācijas apstākļos izpildīja savu versiju par Deivida Bovija dziesmu “Space Oddity”. Šī izpildījuma videoieraksts vietnē “YouTube” skatīts vairāk nekā 23 miljonus reižu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+