Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
19. augusts, 2016
Drukāt

Sarakstīts Zemessardzes maršs un himna (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Atzīmējot Zemessardzes 25.gadadienu, ir sakomponēts Zemessardzes svinīgais maršs un sarakstīta himna “Esmu zemessargs!”, LA.lv uzzināja Zemessardzes štābā.

Abi muzikālie skaņdarbi pirmo reizi tiks atskaņoti sestdien, 20. augustā Rīgā – Zemessardzes 25. gadadienas svinīgo pasākumu ietvaros. Zemessardzes maršs tiks spēlēts militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa, savukārt himna “Esmu zemessargs!” tiks atskaņota, atklājot svinīgos pasākumus 11.novembra krastmalā, LA.lv pastāstīja Zemessardzes štāba vadības grupas speciālsite Guna Freimane.

Zemessardzes himnas vārdu autors ir seržants Jānis Vēberts, savukārt mūzikas autors, gan himnai, gan maršam, ir Zemessardzes orķestra diriģents virsleitnants Andis Karelis.

Šī gada 23. augustā Zemessardze atzīmē divdesmit piekto dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Atjaunojot valstisko neatkarību, Latvijas tauta par savas valsts drošības garantu izvēlējās Latvijas Republikas Zemessardzi. Šodien Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. CERU, KA ZEMESSARDZES HIMNA BŪS AR IEGAUMĒJAMU TEKSTU UN PRĀTĀ PALIEKOŠU MELODIJU!? ĻOTI CERU, KA NEBŪS KĀRTĒJAIS SAVĀRSTĪJUMS BEZ FORMAS UN SATURA KĀ TAGAD DAŽA LABA DZIESMA!?? MARŠS NOTEIKTI BŪS SAISTOŠS, JO TĀ IR INSTRUMENTĀLĀ MŪZIKA.

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+