Latvijā
Politika

Sarakstu iesniedz “Jaunā Vienotība” un paziņo galveno mērķi14

Foto – LETA

“Jaunā Vienotība” šodien iesniedza deputātu kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām un partijas programmas galvenais mērķis – radīt apstākļus vidējās algas pieaugumam valstī līdz 1500 eiro, informē partija.

“Jaunā Vienotība” ir sešu politisko partiju – “Vienotības”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, Jēkabpils reģionālā partijas un “atgales partijas apvienība kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanās. Partiju apvienības sarakstos Saeimas vēlēšanām ir pieteikti 115 Saeimas deputātu kandidāti visos piecos vēlēšanu apgabalos.

Jaunākais SKDS reitings liecina, ka “Jaunā vienotība” bauda 2,7% plašu elektorāta atbalsta.

Pašlaik “Vienotības” Saeimas frakcijā ir 19 deputātu. Bet 12. Saeimā “Vienotība” ieguva 23 mandātus.

Saraksta līderi ir Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un “Vienotības” valdes loceklis Edgars Ikstens.

Krišjānis Kariņš ir “Jaunās Vienotības” valdes priekšsēdētājs un apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts.

KAS IR LĪDERI?

No partiju apvienības “Jaunā Vienotība” uz Saeimu kandidē arī Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Jēkabpils domes deputāts, bijušais pilsētas mērs Leonīds Salcevičs, Rīgas domes deputāts Olafs Pulks un Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Rīgā ar pirmo numuru kandidē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kuram seko iekšlietu ministrs Rihards Kozlovsks, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Saeimas deputāts Andrejs Judins un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Vidzemē līdere ir Saeimas priekšsēdētājas biedres Inese Lībiņa-Egnere, kurai seko Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, Pulks un Iekšlietu ministrija parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Ar septīto kārtas numuru Vidzemē kandidē Čudars un ar devīto numuru Gailums. Latgalē ar pirmo numuru kandidē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska, “Saules skolas” direktore Inguna Kokina, Dagdas Veselības un sociālo pakalpojumu centra vadītājs Andris Badūns un Ludzas novada domes deputāte Alīna Gendele.

Kurzemē līderis ir partijas “Vienotība” priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Saeimas deputāts Artis Gustovskis, “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja palīgs Edgars Ikstens, Saeimas deputāts Ints Dālderis un SIA “LM Auto” prokūrists Māris Rozenbergs.

Saistītie raksti

Zemgalē ar pirmo numuru kandidē labklājības ministrs Jānis Reirs, Saeimas deputāts Juris Šulcs, Salcevičs, Saeimas deputāts Atis Lejiņš un Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles vadītājs Aigars Rublis.

Saeimas vēlēšanas notiks oktobrī.

LA.lv