×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2015
Drukāt

Saramotinam lielisks sniegums Parīze-Rubē; Smukulim elkoņa lūzums

foto: Katrien Quaertierfoto: Katrien Quaertier

Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins svētdien ne tikai piedalījās vēsturiskā velobrauciena Parīze-Rubē centrālajā atrāvienā, bet arī izcīnīja ļoti augsto 13.vietu. Savukārt cits latvietis Gatis Smukulis smagajās sacensībās kritienā guvis pleca lūzumu.

Pasaules tūres ietvaros notiekošajās sacensībās, kurās bija jāveic 253 kilometru distance, IAM komandu pārstāvošais šonedēļ 33. dzimšanas dienu nosvinējušais Saramotins kopā ar astoņiem citiem riteņbraucējiem priekšgalā pavadīja lielāko daļu distances. Vēl 100 kilometrus pirms finiša bēgļu pārsvars bija sešas ar pusi minūtes, bet 52 kilometrus līdz beigām tas samazinājās līdz divām minūtēm.

Bēgļi, kuri bija palikuši vien četri, tika noķerti 23 kilometrus pirms finiša, tomēr atlikušajā laikā Saramotins nepadevās, finišējot grupā, kas no vadošajiem sportistiem atpalika par 31 sekundi.

Rubē velotrekā pirmā finišēja sešu sportistu grupa, uzvaru svinot vācietim Jonam Degenkolbam no “Giant-Shimano” vienības. Viņš kļuvis vien par trešo sportistu vēsturē, kurš vienā gadā uzvarējis gan Milānas-Sanremo, gan Parīzes-Rubē velobraucienā.

Saramotins arī 2012.gadā piedalījās Parīzes-Rubē sacensību atrāvienā, noslēgumā finišējot 18.vietā, bet gadu vēlāk viņš tajās kritienā lauza plaukstas kaulu un sacensībās atgriezās vien maija beigās.

Šoreiz par “Ziemeļu elli” dēvētajās sacensībās kritienu piedzīvoja Smukulis, kurš guvis labā elkoņa galviņas lūzumu, apstiprinājusi viņa pārstāvētā “Katjuša” komanda.

Trasē šogad kopā bija iekļauti 27 dažāda profila un platuma bruģa ceļu posmi, kuru kopējais garums sastādīja 52, 7 kilometrus. Par vienu no atslēgas vietām velobraucienā uzskata Arenbergas mežu, kurā ir sašaurināts bruģa posms. Zīmīgi, ka no tā pirmais šogad izbrauca tieši Saramotins.

Savu lielisko karjeru šosejas velosportā svētdien noslēdza bijušais prestižā “Tour de France” velobrauciena uzvarētājs brits Bredlijs Viginss, kurš finišēja vienā grupā ar Saramotinu, ieņemot 18.vietu.

Turpinājumā 34 gadus vecais Viginss pievērsīsies treka riteņbraukšanai, lai sagatavotos 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Viginss savā karjerā gan šosejas, gan treka riteņbraukšanā kopā izcīnījis septiņas olimpiskās godalgas, no kurām pirmo vēl 2000.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+