Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kurš pārstāv Šveices komandu “IAM Cycling”, svētdien triumfēja Spānijā notiekošā daudzdienu velobrauciena “Vuelta a Burgos” (UCI kat.2.HC) noslēdzošajā – piektajā – posmā, kurā sportisti veica individuālo braucienu.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

12,5 kilometrus garajā distancē Saramotins finišēja pēc 14 minūtēm un 48 sekundēm, tuvāko sekotāju kolumbieti Nairo Kvintana no “Movistar” komandas, kurš šogad triumfēja prestižajā “Giro d’Italia” velobraucienā, apsteidzot par vienu sekundi.

Tik prestižas kategorijas velobrauciena posmā Saramotins uzvarējis pirmoreiz karjerā. Tāpat viņš izcīnījis savu pirmo uzvaru nepilna gada laikā.

Kā ziņots, pirms tam otrajā etapā Saramotins bija izcīnījis devīto vietu, turklāt palīdzēja uzvarēt savam komandas biedram Visentem Reijnesam no Spānijas.

“Vuelta a Burgos” velobrauciena kopvērtējumā triumfēja Kvintana, bet precīza Saramotina vieta būs zināma nedaudz vēlāk. Pirms šī etapa viņš kopvērtējumā ieņēma 89.pozīcija.

Kā ziņots, otrdien Saramotins oficiāli tika iekļauts “IAM Cycling” komandas sastāvā augusta izskaņā paredzētajās prestižajās “Vuelta Espana” daudzdienu velobrauciena sacensībās.

Pērn “Vuelta Espana” nepiedalījās neviens no Latvijas riteņbraucējiem. 2012.gadā šajās sacensībās Gatis Smukulis kopvērtējumā izcīnīja 117.vietu, bet vēl gadu iepriekš Saramotins ierindojās 166.vietā.