Saramotins iesaistās atrāvienā un finišē 16. „Criterium du Dauphine” 6. posmā 0

Piektdien Francijā tika aizvadīts prestižā „Criterium du Dauphine” daudzdienu velobrauciena 6. posms, kurā uzvaru izcīnīja „Omega Prahma – Quick – Step” beļģu riteņbraucējs Jans Bakelants, bet „IAM Cycling” komandas Latvijas pārstāvis Aleksejs Saramotins, iesaistoties atrāvienā, finišēja 16.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

„Criterium du Dauphine” pasaules tūres daudzdienu velobrauciens (2UWT), kuru daudzi vadošie elites riteņbraucēji izmanto kā gatavošanos leģendārajam „Tour de France”, piektdien turpinājās ar 168 kilometru garo sesto posmu. Sacensības turpina arī Latvijas un „IAM Cycling” komandas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kura labākais rezultāts šajās sacensībās ir 15. vieta individuālajā braucienā.

Šīs dienas posmā distances laikā izveidojās uzreiz 16 riteņbraucēju liels atrāviens. Starp bēgļiem gan nebija neviens no galvenajiem favorītiem kopvērtējumā. Bēgļu atradās arī seškārtējais Latvijas čempions Saramotins. 40 kilometrus pirms finiša līderu grupas pārsvars pār peletonu, kuras priekšā aktīvi bija „Kautsha” un „Sky” komandu braucēji, sasniedza 5 minūtes un 31 sekundi. Lai arī turpinājumā pārsvars vēl vairāk samazinājās, tomēr nevienu no posma līderiem panākt peletonam tā arī neizdevās.

Izšķirošie notikumi norosinājās distances beigu daļā, kad vadošā grupiņa sadalījās. Vadībā izvirzījās „Omega Prahma – Quick – Step” beļģu riteņbraucējs Jans Bakelants un pazīstamais nīderlandietis Lieuve Vestra. Duetam izdevās palielināt pārsvaru pār sekotājiem vairāk nekā par 20 sekundēm. Cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās Bakelants, uzreiz aiz kura sekoja Vestra. Sekotāji finišēja 24 sekundes vēlāk. Trešo vietu etapā izcīnīja Bakelatna komandas biedrs Zdeneks Štibārs.

Aleksejs Saramotins pēdējos kilometros nedaudz atpalika no pārējiem līderiem, tomēr spēja noturēt savu pārsvaru pār peletonu. Rīdzinieks finišēja 16. vietā, 1 minūti un 14 sekundes aiz uzvarētāja.

Lielā grupa, kurā bija visi favorīti, tajā skaitā kopvērtējuma līderis Kristofers Frūms, finišēja 3 minūtes un 55 sekundes aiz Bakelanta.

Kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Frūms, kurš par 12 sekundēm apsteidz Alberto Kontadoru. Bet trešais ir „Belkin” komandas nīderlandiešu riteņbraucējs Vilko Keldermans, Frūmam zaudējot arī 12 sekundes. Saramotins tikmēr piedzīvojis astoņu vietu kāpumu un tagad atrodas 107. vietā.