Saramotins kļūst par seškārtējo Latvijas čempionu grupas braucienā 0

Sestdien Smiltenē norisinājās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā. Vīru elites grupā aizraujošā cīņā par Latvijas čempionu kļuva Aleksejs Saramotins, kurš pēdējos metros pārspēja mājinieku Gatis Smukuli. U-23 vecuma grupā, nepārspēts palika Toms Skujiņš.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140

Sestdien visas dienas garumā Smiltenē lieliskos laika apstākļos norisinājās velo svētki, kuru centrālais notikums bija Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā. Dalībnieki veica 167 kilometrus garu distanci Smiltenes, Raunas un Priekuļu apkaimē. Lai arī jau distances sākumā notika pirmais atrāviens, tomēr aktīvākie notikumi sākās Priekuļu apkaimē, kur izveidojās sešu brucēju grupiņa. Tajā ietilpa abi galvenie favorīti – Aleksejs Saramotins un Gatis Smukulis, kā arī Toms Skujiņš, Krists Neilands, Andris Smirnovs (visi „Rietumu – Delfin”) un Andžs Flaksis.

Atrāvienā esošos sportistus aktīvi centās ķert peletons, kurā aktīvi bija „Alfa Baltic/ Unitymarathon.com” riteņbraucēji. Seši vadošie riteņbraucēji kopā sasniedza Smilteni, kas nozīmēja, ka čempions tiks noskaidrots Smiltenes apļos. Vispirms atrauties centās Skujiņš un Flaksis, bet pēdējā aplī kā pirmie aizbrauca Saramotins un Smukulis. Abi mūsu vadošie riteņbraucēji pēdējos kilometros centās viens no otra aizbēgt.

Nepilnus 500 metrus pirms finiša nelielā vadībā bija smiltenietis Smukulis, bet „IAM Cycling team” riteņbraucējam Saramotinam izdevās viņu noķert un pēdējos metros izraut arī uzvaru. Vairāku simtu smilteniešu atbalstītajam Smukulim otrā vieta, bet trešais finišēja „Rietumu – Delfin” pārstāvis Toms Skujiņš, kuram uzvara arī U-23 vērtējumā. Saramotins distancē pavadīja 4 stundas un 46 sekundes. Šāds rezultāts arī Smukulim, bet Skujiņš līderu duetam zaudēja 25 sekundes.

Aleksejs Saramotins pēc finiša: „Sacensības izvērtās ļoti grūtas, ne tikai spēcīgo konkurentu, bet arī karstā laika dēļ. Kopumā nejutos pārāk labi, tādēļ nevarēju būt pārliecināts par uzvaru. Pirms pēdējā apļa veicu izrāvienu un man pievienojās Smukulis. Abi kopā aktīvi cīnījāmies, tomēr pēdējos metros man izdevās izraut uzvaru. Personīgi esmu lepns par Latvijas čempiona titulu.”

U-23 grupā ātrākais bija Toms Skujiņš, bet otro vietu izcīnīja „Bontrager cycling team” pārstāvis Andžs Flaksis, kurš no Skujiņa atpalika par vienu sekundi. Tikmēr debijas sezonā U23 grupā augstajā trešajā vietā ierindojās vēl viens „Rietumu – Delfin” sportists Krists Neilands, kurš no uzvarētāja atpalika 17 sekundes.