×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Saramotins: Olimpiādē riteņbraucējus gaida ļoti smags pārbaudījums

Riteņbraucējus Londonas olimpiskajās spēlēs gaida ļoti smaga trase un nopietns pārbaudījums, kuram Latvijas pārstāvis Aleksejs Saramotins jūtas gatavs, cerot uz vietu labāko desmitniekā, pastāstīja sportists.

Starts Londonā Saramotinam paredzēts jau pirmajā dienā, sestdien, 28.jūlijā, kad notiks grupas brauciens.

Sportists atzīst, ka pirms dalības olimpiskajās spēlēs ir uzņēmies nelielu risku, trenējoties augstkalnes apstākļos Francijā aptuveni 2000 metrus virs jūras līmeņa. Šādi Saramotins cer palielināt savu izturību, kas sarežģītajā Londonas trasē būs vitāli nepieciešama.

“Londonā trase izveidota 250 kilometru garumā, kas veicama deviņos apļos. Trasē nav izteikti stāvu kāpumu, taču arī tās līdzenums ir diezgan nosacīts,” pastāstīja Saramotins. “Piecu vai sešu procentu kāpums tur būs ierasta lieta. Visvairāk mani uztrauc šaurie pagriezieni, kuros vajadzēs darboties ļoti uzmanīgi, taču tajā pašā laikā nedrīkstēs atpalikt no līderiem.”

“Jūtos labi, ar veselību viss ir kārtībā. Psiholoģiski ļoti izjūtu tik atbildīga starta tuvošanos, taču tas mani tikai pacilā un motivē parādīt savu labāko sniegumu,” piebilda sportists. “Ļoti gribu pacīnīties par pirmo desmitnieku, taču nevaru neko solīt. Prognozes un ieceres ir viena lieta, taču tikai uz starta būs pilnībā redzami reālie apstākli un tas, kas būs jāpievar.”

Saramotina dalību Olimpiādē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) apstiprināja jūnija beigās. Līdzīgi kā pirms četriem gadiem, Saramotins par vienīgo Latvijai piešķirto ceļazīmi cīnījās ar Gati Smukuli. Ja dalībai Pekinas spēlēs tika izvēlēts Smukulis, tad tagad LRF izvēle krita par labu Saramotinam.

“Pierādīju, ka esmu labāks. Tas arī viss. Arī pirms četriem gadiem biju labāks par Smukuli, tomēr tad nebija izvirzīti nekādi kritēriji sportistu atlasei. Šoreiz kritēriji bija skaidri, es tos izpildīju un pierādīju, ka esmu labāks,” izcēla sportists.

Londonā 30 gadus vecais Saramotins piedzīvos savu debiju olimpiskajās spēlēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+