Sports
Citi sporta veidi

Šarapovas diskvalifikācija tiek mīkstināta, Maša nākamgad atkal spēlēs 16

AFP/Scanpix

Slavenā Krievijas tenisiste Marija Šarapova pēc viņas diskvalifikācijas par bēdīgi slavenā meldonija lietošanu samazināšanas kortā varēs atgriezties jau nākamā gada aprīļa beigās, otrdien lēmusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

Starptautiskā Tenisa federācija jūnijā Šarapovai piesprieda divu gadu diskvalifikāciju par aizliegto vielu lietošanu, bet tenisiste uzreiz ar apelāciju vērsās CAS, cerot sodu samazināt vai pilnībā atcelt.

Otrdien CAS nāca klajā ar lēmumu samazināt Šarapovas diskvalifikāciju līdz 15 mēnešiem, kas viņai kortā ļaus atgriezties 2017.gada 26.aprīlī.

Lai gan sākotnēji lēmumu šajā lietā bija paredzēts pieņemt līdz 18.jūlijam, CAS vēlāk Šarapovas lietas izskatīšanu pārcēla uz rudeni, tādējādi liedzot viņai iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.
Šarapovas diskvalifikācija stājās spēkā šī gada 26.janvārī, kad tenisiste tika pieķerta aizliegtās vielas meldonija lietošanā.

Pašlaik 29 gadus vecā Šarapova sacīja, ka medikamentu lietojusi desmit gadus un neesot zinājusi, ka tas kopš šī gada 1.janvāra ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā.

Šarapova, kura iestājusies Hārvarda Universitātē un plāno apgūt uzņēmējdarbību, ir pieckārtēja “Grand Slam” turnīru uzvarētāja.
Krievijas tenisiste karjerā uzvarējusi 35 WTA turnīros, tostarp 2004.gadā WTA sezonas noslēguma finālturnīrā, bet vēl 23 turnīru finālos zaudējusi.

Saistītie raksti
LA.lv